Облаштування підлоги в житловому будинку це важливе завдання, так як вона повинна бути довговічною і практичною. На ринку сьогодні можна знайти кілька типів матеріалів, якими покривають підлогу.

Серед них зустрічаються, як натуральні продукти (дошка і т. д.), так і штучні, що відрізняються стійкістю до зовнішніх впливів.

Натуральні матеріали

Деревина завжди користувалася популярністю, так як відрізняється екологічністю. Слід виділити кілька видів підлогових покриттів на основі цього продукту:

  • Дошка. Її виробляють найчастіше з хвойних порід. Матеріал добре зберігає тепло і при наявності захисного шару може служити дуже довго. До недоліків можна віднести складність монтажу і невеликий вибір колірних відтінків.
  • Ламінат. Цей продукт складається з пресованого паперу. При виробництві ламінату використовують велику кількість смол, які можуть бути токсичними для людини. Але цей матеріал прекрасно витримує великі навантаження і характеризується великою кількістю колірних стилів.
  • Паркет. Отримують його з тонких листів деревини. Як верхній шар використовують тільки цінні породи (дуб, ясен і т. д.). Матеріал відрізняється довговічністю і практичністю. При необхідності поверхню дошки можна легко відреставрувати за допомогою шліфування.

Штучні матеріали

Серед популярних матеріалів можна виділити і такі підлогові покриття:

  • Лінолеум. Вироби виготовляють у вигляді рулонів, що дозволяє підібрати розмір під конкретну кімнату. Речовина характеризується стійкістю до хімічних подразників і унікальним дизайном.
  • Ковролін. В основі матеріалу покладено синтетичні складові. Одним з недоліків товару є недовговічність і низька стійкість до вологи.
  • Керамічна плитка. Матеріал є одним з найунікальніших. Він прекрасно протистоїть, як механічним, так і хімічних подразників. На ринку можна знайти продукцію різних кольорів і стилів. Поверхня плитки може імітувати все від дерева до оригінальних малюнків. Серед недоліків можна виділити складність монтажу і мінімальні показники збереження тепла. Тому її все частіше використовують у ванній або на кухні.
  • Наливні підлоги. Матеріал являє собою бетонні суміші, які Самовирівнювальні під власною вагою.

При виборі підлогового покриття слід керуватися тільки особистими перевагами і ціновими показниками.