Перевіреним рішенням буде встановлення покриття для підлоги на балконі з декінгу на композитній основі.

На відміну від натурального аналога вартість його, з урахуванням фурнітури, менша, тоді як експлуатаційні якості вищі.

Характеристика декінгу

До складу дерево-полімерного композиту, що є сировиною для виготовлення декінгу, входить:

  • деревне борошно у пропорції 60% до об’ємних показників;
  • морозостійкий поліетилен – 40%.

У невеликій кількості присутні добавки:

  1. Ультрафіолетовий стабілізатор. Підвищує стійкість до сонячного випромінювання.
  2. Барвник. Дозволяє створити продукцію різного кольору.
  3. Антипірени. Додавання їх у полімерну масу надає виробу стійкості до біологічного та хімічного ураження, впливу високих температур.

Летючі фракції композитного матеріалу виявляються міцно пов’язаними і не виділяються у вигляді запахів за теплої погоди.

В екструдері відбувається змішування компонентів, розігрів до утворення однорідного складу і видавлювання через систему калібруючих та охолоджувальних пристроїв.

На виході виходить продукція заданої форми та забарвлення з відповідними характеристиками, що знаходяться в межах наступних значень:

  • щільність – 1200 кг/м³. Значення приблизно вдвічі перевищує показник пиломатеріалів з ялини та наближено до модрини, яка є історичним прикладом міцності;
  • водопоглинання – 0,7% при кип’ятінні протягом п’яти годин і менше 0,4% при зануренні у воду на тиждень. Суха дошка за таких умов може досягти вологості понад 50%;
  • зміна розмірів при впливі тепла та вологи – не більше 0,03 мм на погонний метр. Якщо брати поперечну деформацію, дошка із ДПГ має менше значення. Однак у поздовжньому напрямку, на відміну від деревини, при монтажі підлоги на це необхідно зважати;
  • термостійкість – постійні температури в діапазоні від -50°С до +60°С та короткочасні до -70°С та +100°С. І тут першість втрачається. Однак і наведені граничні температури у побуті не зустрічаються.

Порівняння технічних параметрів композитної терасної дошки доводить її вибір для влаштування підлоги на балконі.

Додатковим плюсом є і легкий монтаж, що не вимагає наявності спеціальних навичок: фурнітура для кріплення проста і зручна, наочна і доступна інструкція.

Монтаж декінгу на балконі

Одночасно з декінгом купуються монтажні лаги та кліпси для щілинного або безщілинного складання покриття.

Для відкритих майданчиків найкраще підходить перший спосіб монтажу. Якщо застосовувати щільну сполуку елементів, необхідно передбачити нахил у межах 1,5% для відведення води.

Лаги встановлюються із розрахунку 3 одиниці на погонний метр. При підвищеному навантаженні крок можна зменшити до 20 см. Не забудьте про теплове розширення декінгу при його розкрої і можете приступати до монтажу. Робота проблем не викличе.