Хоч сьогодні і є величезний вибір фарб, але немає поки тієї універсальної, яка дає можливість фарбувати всі поверхні.

Фарби для підлоги з урахуванням самої базової поверхні діляться на такі:

  • фарби для бетонної підлоги – епоксидні ґрунт-емалі, а також акрилові, водні та поліуретанові склади;
  • фарби для металевих поверхонь – поліуретанові склади.

Якісна забарвлення підлоги залежить від правильного вибору самої фарби, а також від відповідності всіх експлуатаційних характеристик приміщення і особливостей поверхні.

Фарба для підлоги

Покриття для фарби для бетонної підлоги дають можливість проводити роботу без початкової підготовки поверхні. Бетонний свіжий розчин можна фарбувати, застосовуючи фарбу на основі води. В результаті утвориться однорідна і рівна поверхня. Для статі, який піддається високому навантаженні, бажано застосовувати поліуретанові емалі.

При фарбуванні підлоги потрібно додатково обробити поверхню просоченням, яка дасть їй додатковий захист. Антисептичні компоненти активно борються з розмноженням і впливом мікроорганізмів. Міцність виробу підвищується методом нанесення поліуретанових і тонуючих добавок.

У кімнатах з підвищеною вологістю фарбування підлогового дерев’яного покриття бажано проводити із застосуванням акрилових фарб. Містять абразивні частки. Тоді поверхня буде протистояти попаданню води, вона стане менш слизька. Рекомендується для фарбування паркетної підлоги використовувати алкідно-поліуретанові лаки. Вони бережуть поверхню від стирання.

До складу фарб для металевого статі входять антикорозійні компоненти. Вони захищають метал від розвитку і освіти корозії, збільшують абразивну, механічну зносостійкість, захищають від вологи.

Фарба не повинна поширює різкий запах. Після проведення роботи поверхня повинна максимально швидко висихати. Стан статі по завершенню фарбування залежить від початкового його стану. Тому намагайтеся максимально довести його до нормального стану, а потім вже наносити фарбу.