Надійність і довговічність конструкції вікон ПВХ багато в чому залежить від обраного профілю. Зовні продукція різних виробників відрізняється рідко, але якість стає очевидною через кілька років.

Щоб уникнути щілин і перекосів в віконних профілях в майбутньому, слід відповідально підійти до вибору на момент замовлення.

Типи профілів по класах

Розрізняють три класи профільних конструкцій: A, B і C.

Якість профілю убуває з просуванням за алфавітним порядком наступним чином:

1. A. До цього типу належать найбільш міцні і якісні вироби з максимальним рівнем теплоізоляції. Товщина стінок тут становить не менше 2,8 мм зовні і 2,5 мм всередині. Відрізняються високою затребуваністю через великого терміну експлуатації. Єдиним мінусом можна назвати вартість, яка не всім може припасти по кишені.

2. B. Варіант із середнім і прийнятною якістю. Оптимальне рішення для тих, хто не може дозволити собі придбати надто дорогі профілі. Міцність таких конструкцій поступається висококласним на 15-20%, але ціна також знижується. Стінки профілю трохи тонше – 2,5 мм у зовнішніх і 2 мм у внутрішніх.

3. C. Останній клас включає в себе всі пластикові конструкції, які не відповідають високим параметрам якості. До цих виробів не варто пред’являти високі вимоги, тому що вони більше схильні до деформації. Також теплоізоляційні характеристики C-класу значно поступаються першим двом.

Перераховані види профілів вікон ПВХ стають головним критерієм при здійсненні покупки. Важливо звернути увагу на наступне: ПВХ-профілі також бувають «об’єктними», тобто призначеним для монтажу в нежитлових будівлях.

Трапляється, що недосвідчений покупець набуває такі вироби за низькою ціною. Але ці профільні конструкції мають невідповідними для квартири або приватного будинку характеристиками, погано зберігають тепло. Розпізнати обман можна по мітці object на захисній плівці.

Інші критерії вибору

Зрозуміти, який профіль краще, за зовнішнім виглядом досить складно. Перш ніж купити вікна, слід дивитися на заводське маркування – вона зазвичай знаходиться на внутрішній стороні виробу.

Відсутність позначень говорить про неякісну підробку. Але існують і інші властивості, які можна перевірити на око.

Однорідність пластика

Необхідно уважно оглянути матеріал, що став основою для конструкції. Він повинен бути однорідним і гладким на дотик.

Будь-яка зернистість говорять про низький рівень виробничого устаткування, і така пластикова конструкція напевно є підробкою. Поверхня також повинна бути позбавлена ​​від подряпин або нерівностей.

Розміри віконного профілю

Слід звернути увагу на показники ширини і товщини. Стандартним варіантом є 58-міліметрова профільна конструкція. Серед інших можливих моделей – вироби з шириною 70 і 90 мм.

70-міліметрові монтують в будівлі з великою поверховістю, щоб відгородитися від холодного клімату на висоті. З 90-міліметровими працюють не всі виробники, тому що ці профілі вважаються висококласними і відрізняються чудовою звукоізоляцією.

За товщиною ПВХ-профіль повинен знаходитися в діапазоні 2,5-3 мм. Але занадто тендітні стінки не варто встановлювати з важкими віконними блоками, тому що через нетривкого зварювального шва зменшиться надійність всього результату монтажу.