Багато власників сучасних квартир і будинків вважають за краще встановлювати у ванних кімнатах зручні та практичні душові кабіни. Подібні конструкції займають мінімум місця, добре підходять для проведення водних процедур. Ці вироби бувають двох видів: відкритими та закритими.

Душова кабіна відкритого типу

Головна особливість відкритих конструкцій – відсутність стелі. Вони оснащені лише бічними стінками, зазвичай належать до категорії моделей економкласу та мають набір базових функцій.

Щоб правильно встановити відкриту душову кабіну, потрібна ретельна підготовка. Для цього слід вирівняти поверхню підлоги та стелі, забезпечити гарну гідроізоляцію.

Двері в конструкціях цього типу прикріплюються до стіни за допомогою спеціальних петель зі сталі, що відрізняються обмеженими можливостями регулювання.

Відкриті душові кабіни не мають даху, тому в них немає додаткових можливостей у вигляді ароматерапії або турецького душу. Подібні конструкції встановлюються в кутку приміщення чи ніші.

Візуально збільшити площу ванної кімнати дозволить душова кабіна, що має прозорі дверцята, що відкриваються всередину.

Конструкцію відкритого типу можна встановити на підлогу. Але в цьому випадку важливо подбати про надійну гідроізоляцію стелі та стін, а також облаштувати трап, у який зливатиметься вода.

Закриті конструкції та їх можливості

Закриті кабіни називаються душовими боксами. Вони мають дах та власні стінки. Їх монтаж не викликає складнощів. Головна умова – наявність можливості для відведення та подачі води.

Сучасні душові бокси бувають різних типів. Найпростіші призначені для єдиної мети – прийняття душа.

Багатофункціональні конструкції оснащені додатковими пристроями, що забезпечують максимальний комфорт під час гігієнічних процедур.

До найбільш затребуваних додаткових функцій душових боксів відноситься гідромасаж, тропічний душ, аромотерапія.

Гідромасаж розташовується у вертикальному чи горизонтальному положенні. Він функціонує завдяки спеціальним форсункам. Ароматерапія дозволяє наповнити кабінку приємними та корисними ароматами.

Тропічний душ можливий завдяки використанню насадки, що подає воду у вигляді найдрібніших крапель. Душові кабіни закритого типу можуть мати прямокутну, круглу або напівкруглу форму.