При монтажі гіпсових плит знадобляться додаткові матеріали та інструменти.

До них відносяться:

– шпаклівка;
– ґрунтовка;
– пробкова прокладка;
– будівельна стрічка;
– мастика;
– клей;
– герметик та інше.

Все залежить від характеру робіт, специфіки приміщення і його призначення. Десь застосовується багато додаткових матеріалів, десь зовсім небагато.

Шпаклівку часто використовують в якості клею при монтажі, для вирівнювання поверхні гіпсокартону, якщо він вимагає фарбування. Якщо ви вирішили обійтися без армуючої стрічки, то стики між панелями можна закрити шпаклівкою.

При роботі з гіпсокартоном знадобиться безбарвна ґрунтовка (без розчинника). Вона необхідна для обробки поверхні, яка призначена для облицювання плиткою або шпалерами. Сучасні прозорі ґрунтовки екологічно безпечні і швидко сохнуть.

Шпаклівку разом з будівельною стрічкою використовують для зміцнення внутрішніх кутів панелей-перегородок. Гідроізоляційні стрічки застосовують в роботі між підлоговими і настінними плитами. Найчастіше у ванній і санвузлі.

Для наклеювання самого гіпсокартону застосовуються гіпсопілочние, Гіпсоклеевая і Гіпсомеловая мастики. Для приклеювання панелей можна використовувати спеціалізовані клеї. Вони збільшують схвативаемость між поверхнями, мають високу ступінь адгезії і прості в роботі.

Герметик вам знадобиться для того, щоб заповнити пустоти між стінами, стелею, підлогою, в районі умивальника і інших пристосувань.

Сітки, серпянки найчастіше використовують при ремонтних роботах, коли гіпсокартон має дефекти і механічні пошкодження.

Для звукоізоляції можуть знадобитися пробкові прокладки, вони набагато ефективніше смужок з ДВП. Гіпсокартон має властивість посилювати звуки, тому ніколи не економте на звукоізоляційних матеріалах.