Штучний камінь – імітація природного каменю, яка знайшла застосування в меблевій промисловості та будівництві предметів інтер’єру.

Відрізняється високою міцністю, стійкістю до забруднень, натуральними компонентами, що робить його максимально безпечним у використанні. Універсальні властивості роблять продукцію затребуваною при декоруванні інтер’єрів з підвищеною вологістю.

Види штучного каменю

Композитний матеріал створюють штучно, додаючи різні компоненти: органічні смоли, барвники, подрібнені породи, мінеральні та хімічні речовини. Також відрізняється процес виготовлення, використовуючи технології пресування і вібрації. У меблевій промисловості і створенні інтер’єрів набирають популярність такі камені:

  • Tristone – оздоблювальний матеріал, розроблений компанією Lion Chemtech, в якому містяться 40% метакріалата і 60% з’єднань алюмінію. Пігментні компоненти додають естетичних якостей.
  • Akrilika – у виробництві використовується мінеральний наповнювач, що забезпечує твердість фактури. Міцний і екологічний матеріал, який частіше за інших застосовується в приміщеннях з підвищеною вологістю.
  • Hi-Macs – розробляється за останніми технологіями Thermal Cure, завдяки чому його зовнішній вигляд максимально наближений до натуральних порід. До складу входить 70% натуральних компонентів.
  • Staron – розробляється на основі акрилових смол і тригідрату алюмінію, за рахунок чого має унікальний набір властивостей для створення кухонних стільниць, підвіконь та іншої продукції, яка піддається високим зовнішнім навантаженням.
  • Montelli – композитний матеріал, розроблений компанією DuPont в 1995 році. Основна перевага полягає в екологічно чистих властивості.
  • Corian – ударостійкий матеріал, що відрізняється універсальною кольоровою гамою. За рахунок унікальних властивостей підходить для будь-якого інтер’єру, прекрасно поєднується з іншими компонентами.

Сфера застосування

Велика частина виробів з каменю доводиться на кухонні стільниці, далі йде барна меблі і продукція для ванних кімнат. Що стосується внутрішнього інтер’єру, то тут область значно розширюється: сходи, підвіконня, стійки для ресепшн, оформлення арок і інших елементів декору.

За час використання матеріал довів свою практичність. З кожним днем ​​удосконалюються технології виробництва, кольорова палітра стає різноманітніше, поліпшуються властивості продукту. Разом з цим розширюється і сфера застосування. Крім кухонних меблів його стали використовувати для обробки фасадів інтер’єру.