Як багато хто вибирає будівельників для свого будинку? Проводячи тендер, розсилаючи запити комерційної пропозиції на будинок. Імовірність побудувати якісний будинок з будівельною компанією, обраною таким способом, прагне до нуля.

Всі пристойні будівельники відразу ж відмовляються брати участь в цьому балагані. Особливо жорстко граблі тендера б’ють того, хто думає, що ось він прийшов з мішком грошей і все – голодні будівельники кинуться на нього, навперебій знижуючи ціни.

«А як же порівняння попереднього кошторису? Там же все по пунктах розписано, все звіримо і приймемо рішення, – міркує замовник».

Справа в тому, що порівнювати таким чином можна тільки зрозумілі вироби зі зрозумілими характеристиками. У кошторисі тільки на коробку будинку понад сто пунктів. І то в тому випадку, якщо такі частини як покрівля не розбивати на складові. При спробі порівнювати кошториси різних підрядників буде лопатися голова. Порівнювати тільки підсумкові цифри – це нічого не дасть. Потрібно розуміти, що всередині того кошторису. Крім цього різні будівельники можуть об’єднувати кілька видів робіт в одну строчку. І такі фокуси по всьому кошторисі, а там, нагадаю, понад ста пунктів. Порівняти буде дуже складно навіть за умови, що у всіх кошторисах все враховано. Але так буває рідко. Дуже часто в кошторисах щось забувають. Або “забувають”. Забуває кожен, зрозуміло, своє. Що робить аналіз кошторисів ще складніше.

Як треба вибирати будівельників для свого будинку

А що робити? І як бути? Для початку треба зрозуміти і прийняти той факт, що будівельників потрібно вибирати не за ціною, а, в першу чергу, вивчаючи інформацію про них, їх роботи, їх підхід до справи. Поговорити з людьми, з’їздити на об’єкт, подивитися культуру будівництва. Будівельники повинні спочатку сподобається. А потім треба дізнаватися ціну. Так є шанс вибрати хороших людей, як спеціалісти rock-n-dom.ru/kotedj/,  і побудувати якісний будинок.

А якщо починати з ціни, то всі хороші люди відразу вільно чи мимоволі відсічуться. І вибирати доведеться вже серед поганих. Шансів побудувати нормальний будинок при такому розкладі ніяких, навіть теоретично.

Як відрізнити професіоналів від дилетантів? Чіткі критерії, які будуть працювати для всіх випадків, назвати складно. Ми виділили основні напрямки.

1) Інтегрованість в професійне співтовариство.

Професіонал завжди прагне спілкуватися з професіоналами. Він відвідує профільні заходи, виставки, бізнес-зустрічі, семінари, бере участь в спільних проектах з іншими професіоналами, має широке коло знайомств серед професіоналів, на одній мові спілкується з ними, в тому числі в соцмережах.

2) Людське обличчя в інтернеті.

В першу чергу, це сайт з людським обличчям. Це означає, що не просто є фото «особи» на сайті. А важливо, що через сайт йде живе спілкування з потенційним замовником. По-друге, це Ютуб канал і, по-третє, соцмережі. Кількість передплатників тут не стільки важлива, скільки якість контенту.

3) Реальні об’єкти.

Гарних картинок насмикати собі на сайт з європейських і американських сайтів – справа нехитра, хоча деякі, ще непідготовлені, замовники можуть бути спіймані на цю вудку. Бувають випадки, коли псевдо професіонали показують чужий будмайданчик замовникам під виглядом свого. Щоб не попастися на обман, замовнику потрібно оцінювати всі фактори в сукупності.