Погріб – відома з давніх часів споруда, яка колись замінювало холодильник і забезпечувала безпеку продуктів довгий час.

Сьогодні є і холодильники, і холодильні камери, однак для багатьох господарств льоху як і раніше актуальні. Їх будують з цегли, бетону, каменю, і, звичайно ж, з дерева.

Плюси дерев’яного льоху незаперечні. Деревина є одним з найдоступніших будівельних матеріалів, має здатність дихати, чим забезпечує ідеальний мікроклімат в погребі, а крім того, абсолютно безпечна з точки зору екології.

Однак у неї є і всім відома особливість – під впливом вологи дерево гниємо, руйнується, в ньому поширює грибок. Щоб уникнути цих неприємностей, льохи з дерева необхідно захистити від вологи.

Комплекс робіт по захисту дерев’яного льоху від води

Якщо вирішено будувати погріб з дерева, то потрібно спочатку правильно вибрати матеріал. Не вся деревина підходить для такого будівництва, краще вибирати дерево з максимально щільною структурою.

Роботи з гідроізоляції починаються з обробки будівельного матеріалу. Найкраще робити це ще до початку будівництва. Спеціальні проникаючі склади наносяться на всі елементи майбутнього льоху – колоди, дошки, лаги. Якщо і підлога буде дерев’яним, то дошки краще додатково обробити бітумною мастикою. Після цього можна приступати безпосередньо до будівництва.

Зведений в ямі зруб обов’язково встановлюється прямо на землю, а на заздалегідь залиту бетонну площадку, яка також повинна бути оброблена відповідними складами.

Після приміщення зрубу під землю, до засипки стін, потрібно посилити гідроізоляцію зовні. Для цього можна використовувати:

  • бітумні мастики, які легко наносяться на поверхню пензлем;
  • рідку гуму, яка наноситься методом напилення і створюють міцну, еластичну плівку, чудово відразливу воду;
  • рулонні матеріали, вмонтовуються за допомогою мастик внахлест.

Найефективнішою з усіх цих тих технологій є нанесення рідкої гуми, проте варто врахувати, що цей метод досить дорогий, тому що припускає використання спеціального обладнання.

Особливу увагу потрібно приділити покрівлі. Її можна покрити рулонними матеріалами (наприклад, руберойд, євроруберойд, стеклорубероид), але обов’язково захистити зверху тими чи іншими покрівельними матеріалами. Після цього, як правило, дах льоху теж засипають землею.

Крім гідроізоляції одночасно робиться також і утеплення всіх елементів конструкції за допомогою тих чи інших утеплювачів, наприклад, мінеральної вати.

Дренаж льоху

Оскільки основну небезпеку для льоху з дерева представляють грунтові води, то їх натиск необхідно звести до мінімуму. Для цього влаштовується глибинний дренаж по всьому периметру споруди. Це досить складний процес, і його краще довірити професіоналам.

Якщо гідроізоляція льоху з дерева зроблена якісно, ​​то він прослужить не одне десятиліття і забезпечить повну безпеку товарів.