Внутрішній простір офісу має бути виконано в єдиному стилі, бути строгим, лаконічним, при цьому сприяти робочому настрою. Особлива роль в цьому відводиться обробці і оформленню стін.

Переваги

Гіпсокартон є відносно дешевим, легким і простим в установці матеріалом. Це дозволяє формувати будь-який варіант обробки, створювати різний стиль, без перебудови приміщення.

Матеріал монтується просто, з мінімальними витратами часу, дозволяє наносити будь-яке фінішне покриття. Складається з паперу та цементу, що робить його екологічно чистим, не вступає у взаємодію з хімічними речовинами, який не виділяє шкідливих компонентів. Не потрібно додаткова підготовка поверхні, навпаки, це гіпсокартон вирівняє стіни, зробить їх гладкими.

Випускається у вигляді великих листів, що зменшує час на облаштування, одночасно знижуючи кількість швів на стіні.

Правила та етапи

Монтаж гіпоскартон плит розбивається на етапи:

  • розмічаються поверхні під установку каркаса;
  • кріплення профілю;
  • обшивка панелями;
  • затирка швів, фінішна обробка поверхні.

Стики листів повинні доводитися на середину профільної планки. Ще одна встановлюється по центру ГКЛ, щоб виключити його прогин. При необхідності різання плит проводять канцелярським ножем, попередньо намітивши лінію. Потім лист розламують, розташувавши шов точно над кутом стола.

Напрямні монтуються вертикально по стіні, монтажної частиною вгору. При цьому їх крок повинен становити 40-50 см залежно від параметрів ГКЛ, і правил монтажу плит. Як профілю використовують алюмінієві планки, які кріпляться до стін дюбелями (якщо бетонні) або саморізами (цегляні і дерев’яні).

На вертикальні напрямні встановлюють підвіси з кроком 40-50 см, на них будуть кріпитися основний каркас. Після установки всієї конструкції, приступають до монтажу ГКЛ. Між стіною і плитами гіпоскартона можна ставити утеплювач, звукопоглинальні панелі.

Існує варіант, коли ГКЛ кріпиться безпосередньо до стіни за допомогою клею і шпаклівки. У цьому випадку поверхня вирівнюється, грунтується двома шарами. На стіну наноситься шар клею, такий же склад покриває тилову частину оздоблювального листа. Потім ГКЛ притискається до стіни і утримується планками, щоб забезпечити всю площу зіткнення.