Ніколи не вгадаєш, наскільки якісно будуть встановлені пластикові вікна. Та й не можна ручатися за майстерність монтажників. Ряд різних обставин призводить до того, що з пластикового вікна починає дути. Так чому ж з’являється протяг?

Варіантів безліч: поганий монтаж, неякісні комплектуючі або ж матеріали, низькоякісна збірка та інше. Давайте розглянемо трохи докладніше причини появи протягів.

Отже, найчастіше захисні якості пластикового вікна залежать від стану ущільнювачів. Якщо для їх виготовлення виробник взяв низькоякісну гуму, то при літній спеці вона буде видавати страхітливий запах, а з настанням зими відбудеться руйнування цієї гуми через її крихкості. Відповідно, гумки «відійдуть» від скла і ось вам – гуляє по дому протяг.

ПВХ вікна – це конструкція з безлічі частин, кожна з яких повинна бути якісною. Якщо фірма по збірці вікон встановить погані штапики, то з часом вони почнуть відставати від поверхні скла. А раз з’явиться зазор, то в віконної конструкції буде гуляти повітря. Особливо помітно це буває в зимовий час, коли мороз змушує пластик стискатися в розмірах і об’ємі.

Важливу роль відіграє і віконна фурнітура. Адже саме завдяки фурнітурі стулки безшумно легко відкриваються і закриваються. За рахунок неї визначається ступінь надійності запірного механізму, способи закривання. Врахуйте, що якщо фурнітура не дає щільне прилягання стулок до рами, то, не думаючи, відмовтеся від пропонованих вікон.

Тепер трохи про профіль. Іноді протяги є наслідком з’явилася тріщинки безпосередньо на профілі пластикового вікна. Таке явище буває в регіонах з особливо жорсткими морозами, і часто з тими профілями, які були виготовлені в південних теплих країнах. Адже в тих країнах виробники профілю не враховують наші кліматичні умови.

Від монтажу також залежить відсутність або наявність протягу. Навіть якщо всі комплектуючі мають відмінну якість, невірний монтаж зведе всі старання на «ні». Щоб пластикові вікна були встановлені виключно герметично, від монтажників потрібно повне дотримання технології установки. Якщо пластикова рама нещільно і з зазорами встановлена ​​в отвір вікна, то протяг з’явиться обов’язково: в навіть найменшу щілину буде задувати вітерець. Слідкуйте, щоб монтажники не економили на монтажній піні, а заливали все зазори без пропусків і зовні, і всередині.

Нарешті, якщо ви виявили, що з встановленого вікна піддуває протяг – відразу ж викликайте робочих тієї фірми, яка це вікно встановила. Вимагайте від них усунення вади.