На даний момент все частіше власники квартир та будинків починають відмовлятися від використання штучних полімерних матеріалів під час обробки свого будинку.

Подібні матеріали зазвичай відрізняються низькостійкістю до різних зовнішніх факторів, а також максимально недовговічністю, крім того, вони завдають серйозної шкоди для навколишнього середовища. Сумнівні властивості полімерів все частіше наводять на думку людей про те, що варто вибирати натуральні матеріали. Одним із найпопулярніших і якісних натуральних матеріалів є дерево. На даний момент вікна виготовлені з дерева нічим не гірші від пластикових вікон. Їх складно порівняти з їхніми радянськими аналогами, тому що на зміну великим конструкціям, які постійно піддавалися гниття та утворенню грибка, прийшли максимально якісні та міцні дерев’яні вікна.

Переваги дерев’яних вікон.

До основних позитивних характеристик дерев’яних вікон варто віднести:

  1. Дерево є екологічним і натуральним будівельним матеріалом, він абсолютно безпечний і не завдає шкоди навколишньому середовищу, не людині,
  2. Якісні дерев’яний профіль відмінно захищає від шуму та негоди,
  3. Дерев’яні вікна служать головною ознакою гарного смаку, оскільки вони виглядають набагато затишніше і естетичніше,
  4. Велика кількість порід деревини, що використовуються при виготовленні профілів, визначають велику колірну гаму вже готової продукції, тому кожен клієнт має можливість підібрати потрібний відтінок, який повною мірою зможе вписатися в дизайн інтер’єру.

Говорячи про дерев’яні вікна, варто відзначити, що сама структура дерева, на відміну від пластикових вікон, має повільний повітрообмін, що у свою чергу тільки оздоровлює мікроклімат у будинку і при цьому запобігає появі плісняви. Такий матеріал як дерево під час експлуатації не виділяє жодних хімічних речовин. Одними з найпопулярніших порід дерева, які найчастіше використовуються для виробництва вікон, вважається дуб або сосна. Якщо говорити про міцність, то вся деревина може поділятися на тверду та м’яку. Вивчаючи характеристики дерев’яних вікон, варто відзначити, що при виробництві вікон використовується не просто природне дерево, а саме те, що спеціально оброблене в матеріалі. Якщо дерево не буде спеціалізованим чином оброблено, то термін її експлуатації буде набагато меншим, воно незабаром буде схильне до гниття і усихання. Для того, щоб дерев’яне вікно змогло прослужити довгий період, його обробляють завдяки фарбуванню та ґрунтовці, а також просочення. Видів і способів просочення є велика кількість, вона може бути організована під тиском або занурення. Одним із найефективніших просочень є вакуумна, вона забезпечує глибоке проникнення матеріалу в деревину.

На даний момент є велика кількість компаній, які займаються виробництвом дерев’яних вікон. Однак перш ніж вибрати та придбати дерев’яні вікна варто перевірити надійність виробника, оскільки саме від того який матеріал та яким способом виготовлене дерев’яне вікно залежатиме термін експлуатації його в майбутньому. Саме тому не варто поспішати із покупкою.