У доброго господаря все служить довго і бездоганно. Якщо говорити про міжкімнатні двері, то вони теж повинні бути міцними і надійними.

Вибір дверей, точна установка і якісний догляд за дверним блоком забезпечать вам дійсно надійну довгострокову службу.

До цього, звичайно, треба додати замки, дверні ручки, петлі та іншу фурнітуру, яка теж потребує своєчасного догляду та ремонту.

Трапляються й інші неприємні речі. В ході транспортування або установки ненавмисно на двері з’явилася тонка, ледь помітна, подряпина, а ви відразу не помітили. Ще більшими фахівцями з подряпин на всім підряд є коти і діти.

Не варто робити з цього трагедію. Речі покликані служити нам, а не навпаки. Є кілька способів замаскувати подряпину на вашій міжкімнатних дверей, начебто її там і не було:

1 спосіб – волоський горіх. Звичайний волоський горіх треба очистити від шкаралупи і ядерцем добре потерти подряпати місце. Горіхові масла заповнюють подряпину і дуже добре її маскують.

2 спосіб – суміш оцту і оливкового масла. У чашку або баночку налити ¾ оливкового масла, бажано холодного віджиму, і ¼ оцту. Добре збовтати. Подряпане місце на двері протерти сухою ганчіркою, очистивши від пилу або інших забруднень.

Пензликом кілька разів нанести суміш масла з оцтом, витримати кілька хвилин і насухо витерти інший сухою ганчіркою.

3 спосіб – меблевий віск. Це випробуваний маскувальний прийом. Купуємо м’який меблевий віск, причому він повинен бути такого ж кольору як постраждала міжкімнатні двері. Місце пошкодження треба очистити, потім нанести віск м’якою ганчіркою.

Дати висохнути і відполірувати інший ганчірочкою. Деякі компанії, разом з установкою міжкімнатних дверей вручають своїм покупцям подарунок – засіб по догляду за меблями і дверима.

4 спосіб – купіть йод і машинне масло. Теж непоганий спосіб, хоча і не такий продуктивний, як меблевий віск. Однак подряпину на дверях буде майже не видно, якщо ви закрасите її аплікатором, вмочити в звичайну настойку йоду або хороше машинне масло.

5 спосіб – маркери або олівці відповідного кольору. Просто зафарбуйте подряпину на міжкімнатних дверей відповідним за кольором маркером або олівцем з м’яким грифелем. Ось навіщо треба не викидати дитячі олівці! Раптом щось буде потрібно зафарбувати.

6 спосіб – морилка під колір дерева. Якщо після ремонту у вас залишилася морилка відповідного кольору, вважайте, що питання вже вирішене. Варто було б взагалі мати в коморі невелика кількість спиртових морилок. У будинку варто різні меблі, хіба мало що. А так, зафарбували морилкою, і справа з кінцем.

7 спосіб – штрих меблевий. Є такий засіб, його наносять на подряпане місце в 2-3 шари, а залишки видаляють вологою ганчіркою. Кажуть, непогано маскує пошкодження. Однак, треба попередньо спробувати десь в непомітному місці, щоб переконатися в безпеці самого засобу.

8 спосіб – чайна заварка. Найдешевший і безпечний. Заваріть пакетик чаю в невеликій кількості окропу і «забудьте» про нього на півгодини. Потім зафарбуйте місце пошкодження і витріть сухою ганчіркою.

Сподіваємося, ці нескладні, але дієві способи допоможуть вам в критичну хвилину. Хоча, краще всього, нехай ваші двері будуть ідеальними в усіх відношеннях.