Гідроізоляція – це важлива частина ведення будь-якого типу будівництва. Навіть якщо рідина не має антикорозійних властивостей (тобто не є хімічно агресивною), то вона все одно погано впливає. Крім псування різних важливих елементів, це також негативно позначається на рівні теплоізоляції. Відповідно, необхідно використовувати спеціальні гідропрокладки. Залежно від необхідних характеристик, вони можуть випускатися з різних матеріалів.

Наскільки важлива гідроізоляція?

Наприклад, на будівництво фундаменту доводиться до 20% загальної вартості всієї споруди, з яких тільки 3% становить гідроізоляція. Але неправильний її монтаж призводить не тільки до зменшення терміну експлуатації фундаменту (не варто забувати і про можливе перекосе, особливо якщо будівництво ведеться поблизу заболочених грунтів), але і до згубного впливу на всю конструкцію в цілому. І спроби заощадити на якості гідропрокладок незмінно призводять до порушення технології будівництва.

Будь-який будинок, незалежно від обраного в якості основного будівельного матеріалу, відчуває різного роду деформації. До появи мікротріщин незмінно призводять:

 • опади у вигляді дощу або снігу;
 • температурні розширення (навіть якщо амплітуда коливання температур варіюється в не дуже великих межах);
 • зміщення ґрунтів (особливо в перші роки після закінчення будівництва).

У тріщини потрапляє волога, і починається поступовий процес руйнування матеріалу (при замерзанні вода розширюється). Тому до питання гідроізоляції необхідно підходити з усією серйозністю.

Вибираємо гідроізоляційний матеріал правильно

Для початку варто визначитися, яку частину будівлі необхідно захистити в першу чергу. Більшість вважає, що основний акцент треба робити на внутрішню захист, тобто якщо виявлена ​​теча, то треба просто її ліквідувати. Насправді, треба приділити рівнозначне увагу як внутрішньої, так і зовнішньої гідроізоляції.

Безсумнівним лідером серед гідропрокладок є бентонітовий шнур, який може застосовуватися на різних етапах будівництва. Але так чи необхідний універсальний гідроізолятор? Що ж потрібно враховувати при виборі гідроізоляційного матеріалу?

 • Надійність. Чи зберігає матеріал свої характеристики протягом усього терміну експлуатації? Стандартний термін експлуатації гидроизолянта становить 4-7 років, у сучасних аналогів він істотно вище.
 • Стійкість до агресивних рідин. Нерідко в воді містяться досить агресивні домішки, які поступово виводять з ладу не тільки будматеріали, а й обладнання. Головна мета гидроизолянта – захистити приміщення від шкідливого впливу.
 • Морозостійкість. Навіть при різкому зниженні температури гидропрокладка повинна виконувати свою функцію в належній мірі.
 • Легкість в монтажі, можливість проведення робіт в будь-який час року. Чим простіше зробити установку, тим менше витрачається фінансових і трудових ресурсів. Такий варіант є економічно доцільним, тому зазвичай використовується на великих будмайданчиках.
 • Зручність у зберіганні та транспортуванні. Тут варто враховувати рівень водостійкості. Якщо матеріал є гігроскопічним, то під час перевезення потрібно дотримуватися певних правил перевезення і мати спеціально обладнаний транспорт. А чим вище витрати на зберігання / переміщення, тим вище вартість самого матеріалу в результаті.
 • Гарна адгезія. Адже доведеться працювати з різними поверхнями, які далеко не завжди забезпечують належний рівень зчіпки. Чим ширше спектр застосування гідропрокладкі, тим в більшій кількості місць її можна використовувати.
 • Антисептичні властивості. Поява вологи – це стимул до розвитку мікрофлори (переважно патогенної), що провокує розвиток різноманітних захворювань. А з урахуванням того, що не всі забезпечують необхідну попередню обробку поверхні перед нанесенням гідроізоляційних прокладок, антисептик – це єдиний спосіб запобігти появи непотрібних мікроорганізмів в будинку.
 • Відсутність необхідності в спеціальних підготовчих роботах. Тобто вартість послуг монтажу не повинна сильно вплинути на загальний цінник будівництва.
 • Екологічна безпека. На даний момент навіть хімічно синтезовані сполуки проходять численні перевірки ще на стадії виробництва, тому така продукція сертифікується за всіма стандартами. До того ж, якщо дотримуватися інструкції і правил техніки безпеки, ніяких загроз здоров’ю працівників і мешканців будинку згодом не виникає.

В якому вигляді можуть існувати гідропрокладкі? Виробники сьогодні пропонують вражаюче розмаїття гидроизолянта. Найчастіше це тонке покриття у вигляді лаків / фарб, рулонні матеріали, в’яжучі

або сипучі матеріали/розчини. В особливо складних випадках рекомендується застосовувати монтируемую або ін’єкційне гідроізоляцію.

Яку ж гідроізоляцію можна вважати найкращою? Тут однозначну відповідь дати вкрай складно, адже потреби кожного можуть сильно відрізнятися. Комусь потрібно практично миттєвий результат, інший вибирає максимальну безпеку, третій же на перше місце ставить низьку вартість. Тому перед покупкою конкретного гидроизолянта варто проконсультуватися з фахівцем з уточненням необхідних характеристик.