Для забезпечення міцності і довговічності окремих елементів будівель проводяться заходи, спрямовані на захист від негативного впливу зовнішніх факторів.

Особливу небезпеку становлять атмосферні опади. Вода надає згубну дію на всі конструктивні елементи будівель. Щоб виключити появу тріщин, деформацію або обвалення, ще на початковому етапі будівництва потрібно використовувати гідроізоляційні суміші. Вони представлені у вигляді сухих сумішей.

Сьогодні у продажу представлений великий вибір сумішей, які відрізняються ціною і якістю. При виборі складу потрібно враховувати цілі його використання:

  • забезпечення зовнішньої або внутрішньої захисту підстави (цей елемент більшою мірою сприйнятливий до згубного впливу вологи);
  • організація міцного бар’єра на шляху вологи (захист будівельних матеріалів від проникнення води і руйнування зсередини);
  • захист перекриттів, розташованих між поверхами в будинках панельного типу;
  • гідроізоляція підвальних приміщень, колодязів, погребів;
  • реставрація окремих елементів будівель;
  • запобігання поширенню вогкості, грибка і цвілі, затхлих запахів.

Обов’язково потрібно враховувати призначення суміші, а також умови експлуатації будівель або споруд. Це дозволить підібрати оптимально відповідний склад, який забезпечить збереження початкових властивостей конструкцій, захистить їх від негативного впливу зовнішніх факторів і забезпечить довговічність споруд. Сьогодні гідроізоляційні суміші активно використовуються при будівництві промислових підприємств, житлових котеджів, багатоквартирних будинків, підсобних приміщень.