Починаючи ремонт квартири практично кожен замислюється про заміну вікон. Це найголовніше джерело втрати тепла і проникнення шуму.

Але здався таким питанням, простий споживач, втрачається в асортименті назв і виробників вікон ПВХ.

Вікна ПВХ – це металопластикові конструкція зі склопакетами, оснащена багатофункціональною фурнітурою. Сама коробка і стулки виготовляються з пластикового профілю з внутрішнім металевим армуванням.

Прості скла замінили склопакет – це герметична конструкція з 2 і більше стекол з повітряними камерами, між ними. А фурнітурна обв’язування – механізм, що приводить в дію стулку.

Відрізняються такі вироби:

  • довговічністю;
  • простотою в експлуатації;
  • багатофункціональністю;
  • високим рівнем теплозахисту.

Так само пластикові конструкції розрізняються по товщині профільних систем і склопакетів. Основні профілю – це 60 і 70 серія (трьох і п’ятикамерні). А склопакети – 24, 32, 44 мм, відповідно один і двокамерні.

Профільна система

Для скління квартири варто звернути увагу на 60 серію класу А (зовнішні стінки завтовшки більше 2,8 мм). Армування для такого вікна має бути п-образне або замкнутий, товщиною 1,3 1,4 мм.

Такі параметри забезпечують надійність і міцність виробу. Що гарантує термін експлуатації більше 50 років.

Якщо квартира знаходиться в досить шумному місці, варто звернути увагу на профільну систему 70 серія. Таке вікно має підвищений рівень шумоізоляції, ніж 60. Технічні вимоги до 70 профілем такі ж, як і 60 серії.

Звичайно кожен розуміє, що одного якісного профілю недостатньо для хорошого вироби. Доповнити і примножити теплозахист і шумоізоляцію вікна допоможе – склопакет.

Для скління квартири краще вибирати двокамерний склопакет з енергозбереженням. Він добре захистить кімнату від холоду і шуму.

А ось для скління балкона або лоджії, ідеально підійде, однокамерний склопакет. Завдяки меншій вазі, ніж у двокамерного, полегшить роботу стулок і надовго забезпечить безпроблемну роботу фурнітури.

Фурнітура

Особливу увагу потрібно приділити вибору фурнітури. Це основний елемент, вікна, яким людина користується щодня і по кілька разів на день. І наскільки безпроблемно і довго буде працювати вікно – залежить саме від неї.

Фурнітуру краще вибирати поворотно-відкидну (притиск по всьому периметру стулки). Всі елементи повинні бути сталеві і точно за розміром паза фурнітури (ніде не випирати або провалюватися).

Найпопулярніші і надійні марки – німецькі. Такі виробники дають гарантію на свою продукцію до 10 років.

Монтаж і замір

Також важливо замовляти завмер і монтаж у професіоналів. Навіть найкраще вікно неправильно встановлений – принесе тільки проблеми, замість комфорту і захисту від холоду.

Монтаж потрібно проводити по нормам з усіма парогідроізоляціоннимі стрічками. Укоси варто робити теплі (сендвіч-панелі).

Користуючись цими нескладними правилами, отримуємо вікно, яке прослужить довгі роки без нарікань.

Далі на відео ви можете ознайомитися з корисною інформацією про установку нових пластикових вікон.