Ключовими вимогами, що виникають при виборі покриття для підлоги є невисока вартість, якісний матеріал і можливість укладання власними силами. Усім цим вимогам відповідає ламінатна дошка.

Основні параметри ламінату

До вибору ламінату необхідно підійти уважно і відповідально. Перед тим, як придбати покриття, бажано вивчити параметри, від яких залежить його якість і ціна.

Є кілька параметрів, за якими розрізняється якість ламінатного покриття:

  • Виробник.
  • Клас.
  • Товщина.
  • Тип підкладки.
  • Тип з’єднання панелей.

Купувати ламінат бажано визнаних марок виробників. У серйозних виробників термін гарантії зазвичай становить не менше двадцяти років, на відміну від основної маси, у яких гарантія надається на термін від п’яти до п’ятнадцяти років.

Як вибрати клас і товщину підкладки?

Якість і вартість ламінату залежить від класу зносостійкості. Клас присвоюється після проведення певних тестів на вологостійкість, стійкість до взаємодії з пересувалися меблями, до вдавлення і т.д.

Основні класи ламінату: 21,22,23,31,32,33.

Перші цифри позначають до якого типу приміщення призначене покриття: цифри два – житлові приміщення; три – офісні.

Друга цифра в маркуванні означає навантаження на покриття (помірна, нормальна, інтенсивна)

Не менш важливо при виборі ламінату враховувати його товщину. Зазвичай вона знаходиться в діапазоні 6-12мм.

Товщина покриття вибирається залежно від типу і розміру приміщення. Крім того, при укладанні ламінату збільшується висота підлоги. Отже, необхідно враховувати наявність порога і дверного полотна.

Види підкладки та з’єднання панелей

При придбанні ламінату потрібно не забувати і про підкладці, яка відокремлює ламінат від статі і виконує ряд покладених на неї функцій:

  • Вирівнює поверхню підлоги;
  • Захищає від вологи;
  • Позбавляє від скрипу і шумів;
  • Забезпечує теплоізоляцію.

Пенополіетіленовие (або ізолонових) підкладка – одна з найдешевших. Переваги цієї підкладки в тому, що вона влагоустойчивая, легко монтується, володіє хорошою шумоізоляцією. Однак вона має і свої недоліки: швидко втрачає форму і пружність, руйнується під дією сонячних променів.

Пробковая – її добре використовувати в дитячій кімнаті, так як їй властиві пружність і еластичність і незалежно від навантаження на підлогу граючими дітьми, вона легко відновлює форму. Недоліки: під нею може збиратися волога.

Пінополістирол або інша назва «ізошум». Одна з переваг цієї підкладки – ефективна тепло- і звукоізоляція. Наявні недоліки: під час пожежі виділяються отруйні пари і допомагає стрімкому поширенню вогню.

Типи з’єднання панелей

Клейовий – панелі приклеюють спеціальним швидковисихаючим клеєм. Зробити це рівно і якісно самому дуже нелегко, тому його монтажем займаються в основному професіонали. Ремонтувати такий ламінат не можна, при псуванні однієї панелі доводиться міняти весь підлоговий матеріал.

Замковий – підрозділяється на два види: замки-засувки і збірно-розбірні. За допомогою цих замків можна самостійно змонтувати підлогове покриття.

Оптимальне співвідношення якості та ціни, тривалий термін експлуатації, вологостійкість, простота укладання робить ламінат найбільш затребуваним матеріалом при покупці підлогового покриття.