Будь-яке підлогове покриття має відповідати багатьом вимогам. Його екологічність і безпека не повинні викликати сумнівів. Таким покриттям є ламінат – плити з дерева, які пройшли спеціальну обробку.

Існують прихильники цього матеріалу, і противники. У чому переваги цього покриття, і як його укладати самостійно? Про це докладніше розповідається в цій статті.

Переваги матеріалу

Міцність і зносостійкість ламінату роблять його хорошим варіантом підлогового покриття, особливо для вітальні. Покриття цього матеріалу виконується з міцних компонентів:

  • нижній – від вологи шар. Він перешкоджає проникненню вологи через підлогове покриття, тому, пролита напій не стане причиною розбухання ламінату;
  • основний – центральний шар, який виготовлений з стружок дерева. Завдяки цьому він має велику міцність і стійкість до пошкоджень;
  • верхній – декоративний шар. Він виготовляється з текстурованим тисненням, це надає розкішний вигляд матеріалу.

Поверх декоративного шару нанесена захисна плівка, яка перешкоджає утворенню подряпин або інших пошкоджень на поверхні. Це покриття захищає верхній шар від вологи – тому ламінат є хорошим матеріалом не тільки в вітальню, але і в кухню або дитячу.

Екологічність. Ламінат виготовляється з екологічно чистих матеріалів без додавання смол або клею. Це збільшує можливості його застосування, а також робить його безпечним для дітей. Під ці покриттям часто виконують систему теплої підлоги, щоб дітям було комфортно і безпечно грати на підлозі. Стики не злипалися від виділення смол і демонтаж або заміна пошкоджених панелей буде проходити швидко і просто. Ремонт не займе багато часу і сил.

Спосіб укладання

Ламінат має просту систему укладання, яка дозволяє впоратися з монтажними роботами в поодинці. Для його укладання використовується тільки гумовий молоток і лобзик для підрізання листів. Кожна смуга ламінату має по всьому периметру спеціальні пази, які виконують роль замку. Кожна наступна смуга закріплюється за попередньої. Утворюється єдине покриття, надійно з’єднане. Гумовим молотком можна простукати по краях смуги – так вона увійде в паз ще краще.