Одну з головних ролей у формуванні образу і стилю будь-якої житлової кімнати відіграють стіни. Саме від їх кольору, узору буде залежати затишок приміщення, тому люди давно навчилися прикрашати свої стіни.

А як можна прикрасити стіни? Звичайно, пофарбувавши їх або наклеївши шпалери. При цьому за рахунок шпалер можна домогтися кращого результату, тому що вони надають кімнаті тепло, а якісь і роскошності.Современние будівельні магазини пропонують величезний асортимент найрізноманітніших шпалер – це стосується як матеріалу, так і візерунка, забарвлення шпалер. У будь-якому великому будівельному магазині вам належить зробити вибір між рідкими, паперовими, вініловими, стеклообоями і шпалерами на флізеліновій основі. Кожен з цих матеріалів має свої переваги й недоліки. Але ми з вами поговоримо про вінілових шпалерах.

Вінілові шпалери мають цілу низку переваг, головне з яких – завдяки своїй великій щільності, вони дуже зносостійкі і приховують дрібні вади стіни, тобто вони прикриють собою всі дрібні тріщини. Крім того вінілові шпалери светоустойчивость і навіть відбивають сонячні промені своєї рельєфною поверхнею. Ці шпалери не бояться води, тому при забрудненні їх можна акуратно протерти мокрою ганчіркою. Однак ця перевага може перетворитися і в недолік – саме через перерахованих вище достоїнств, вінілові шпалери «не дихають», тому ними небажано обклеювати стіни дитячої.

Однак давайте перейдемо безпосередньо до процесу наклейки шпалер, але спочатку необхідно підготувати стіни. Якщо ваші стіни залишають бажати кращого – будинок старий, стіни криві, ремонт давно не робився, то і для вінілових шпалер потрібно буде підготувати поверхню. Якщо у вас подібних проблем немає, то завдяки високій щільності матеріалу ці шпалери можна відразу почати клеїти.

Стіни готуються наступним чином: видаляється старе покриття, грунтуємо стіни, потім їх шпаклюємо і заново грунтуем. Повторна грунтовка необхідна для того, щоб усунути лужні властивості шпаклівки, які дуже погано взаємодіють з клеєм. Незайвим буде нанести грунтовним шаром перший шар грунтовки, а ось шпаклівка, навпаки, наноситься тонким шаром.

Що стосується наклеювання вінілових шпалер, то не треба наносити клей на шпалери – клей наноситься на стіну, що помітно полегшує ремонт. Проведіть на стіні за допомогою схилу ідеально пряму вертикальну лінію – орієнтуючись по ній, ви будете клеїти шпалери. Клея шпалери, залиште під стелею припуск в кілька сантиметрів, на випадок якщо раптом виявиться, що стеля кривої. Приклейте шпалери і розгладьте їх гумовим валиком, уявляючи, що малюєте ялинку, тобто спочатку пройдіться валиком вертикально, потім косими лініями. Задля досягнення максимально акуратного результату допоможе валик для штикувати швів – пройдіться їм по ним.