Належна та якісна робота системи каналізації залежатиме не тільки від внутрішніх комунікацій, а й від трубопроводу, прокладеного зовні. Ці конструкції, часто, змушені працювати в складних умовах. Відповідно, ці труби повинні мати властивості стійкості до експлуатаційного зносу, бути міцними та стійко переносити будь-які температурні перепади.

Сучасний ринок будматеріалів для створення таких мереж пропонує безліч варіацій найрізноманітніших комплектуючих. Головне для споживача – вивчити ретельно усі їхні характеристики та підібрати для себе відповідний варіант на сайті https://bikra-m.ru/inzhenernyie-kommunikatsii/drenazhnye-truby/.

Економічний зиск

Він складатиметься з наступних показників:

 • Невеликі витрати на транспортування;
 • Фінансова економія на видаткових та комплектуючих;
 • Мала трудомісткість складального процесу;
 • Практично повна відсутність відходів у експлуатаційному процесі;
 • Повна екологічна безпека.

Технічні характеристики та особливості з’єднань

Зовнішня ПВХ-каналізація вважається магістраллю наступного покоління, яка незабаром витіснить із побутових систем усі інші види труб. Це пов’язано з особливостями монтажу та можливістю роботи з підвищеним тиском до 10 МегаПаскалів. Багато варіацій установки дозволить зібрати необхідну конструкцію з легкістю:

 • Розструбне з’єднання – цей вид не потребує застосування спеціального обладнання, потрібно лише підібрати труби діаметром. Гладкий кінець одного виробу просто вставляється в розтруб іншого, а герметизація здійснюється за допомогою гумового ущільнювача.
 • «Холодне склеювання (зварювання)» – для цього методу застосовується особливий клей, процедура проста та інтуїтивно зрозуміла, спеціальне обладнання не потрібне.
 • З’єднання фланцями (рознімне) – всі елементи збираються через фітинги, які створюють всілякі повороти та відгалуження і завдяки яким всю конструкцію можна розібрати.
 • З’єднання муфтами – це метод, який використовується, коли ПВХ-трубу необхідно з’єднати з моделлю з іншого матеріалу (подібна ситуація характерна для ремонтних робіт).

Проблеми вибору

При підборі труб для зовнішньої каналізації в магазині необхідно звернути увагу на наступні моменти:

 1. Колір – краще вибирати помаранчевий або рудий кольори, бо вони сприяють легкому виявленню прокладеної труби, одночасно не дозволять ненавмисно пошкодити магістраль під час проведення земляних робіт.
 2. Товщина стін – для зовнішньої системи цей показник завжди повинен бути більшим, ніж у внутрішньої. На прикладі ПВХ-зразків він повинен становити 3,4 мм проти 2.
 3. Матеріал виготовлення – зовнішні трубопроводи вимагають використання матеріалів із підвищеними якостями стійкості (як один із найкращих прикладів – це непластифікований полівінілхлорид).
 4. Властивості теплостійкості – завдяки стінкам з підвищеною товщиною та надійністю, а також додаванню опціональних компонентів, теплостійкість зовнішніх систем завжди має бути більшою, ніж у внутрішніх. Проте, навіть зовнішнім трубопроводам може знадобитися окреме утеплення.
 5. Експлуатаційний термін – в принципі, будь-який матеріал каналізаційних труб з легкістю витримає пару десятків років, але чим ця характеристика більша, тим краще надійність усієї системи;
 6. Вартість – в силу власних кращих технічних параметрів, ціна на труби для зовнішньої каналізації завжди будуть на 20% вищими, ніж у аналогічних внутрішніх моделей.

ВАЖЛИВО! Фахівці не рекомендують використовувати труби сірого кольору для прокладання зовнішніх мереж. Вони слабо помітні землі, тому ненавмисно пошкодити їх куди як простіше.