Якщо ви хочете, щоб ваша маленька кухня виглядала вільною та просторою, то зовсім необов’язково зупиняти свій вибір на малогабаритних гарнітурах, дрібних аксесуарах та білих стінах.

Існує чимало інших хитрощів, які дозволяють “збільшити” простір маленької кухні. Наслідуючи певні алгоритми, ви зможете перетворити свою кухню до невпізнанності і зробити її максимально комфортною та функціональною.

Сьогодні ми познайомимо вас із прийомами, які допоможуть вам у нелегкій справі облаштування маленької кухні.

Меблі на маленькій кухні:

  1. Менш громіздкими і масивними виглядають меблі неяскравих і світлих відтінків. Максимального ефекту можна досягти, якщо замовити кухню під колірну гаму стін.
  2. Надзвичайно доречна на маленькій кухні прозорі предмети меблювання. Скляна барна стійка, обідній стіл, полиці, сучасні стільці із прозорого пластику – всі ці предмети зроблять кухню ажурнішою та допоможуть уникнути ефекту завантаженості, без втрати функціональності.
  3. Для маленької кухні буде доцільно замовити кухню, яка містить предмети великих розмірів, але в невеликій кількості. У цьому випадку приміщення буде виглядати більш просторим та ефектним, ніж те, що буде заставлено малогабаритними меблями.
  4. В інтер’єрі маленької кухні обов’язково повинен бути високий предмет меблювання. В цьому випадку вдасться зробити акцент на верхній частині кухні і, тим самим, візуально підняти стелю.
  5. При виборі обіднього столу краще віддати перевагу моделям круглої або овальної форми, тому що вони компактніші, але при цьому не менш функціональні, ніж їх прямокутні і квадратні побратими.

Колірна гама маленької кухні:

  • Всі нейтральні та спокійні відтінки чудово відображають світло і здатні візуально розсунути межі маленької кухні. При цьому можна додавати кольорові або темні акценти в помірній кількості. Так ви зробите інтер’єр своєї кухні ще привабливішим.
  • Маленька кухня повинна бути якнайкраще освітлена, це однаково відноситься як до природного, так і до штучного освітлення. Тому штори вибираємо легкі та напівпрозорі, а також використовуємо достатню кількість локальних світильників та світлодіодне підсвічування.
  • Що стосується текстилю, що використовується на маленькій кухні, то він повинен бути світлим з неяскравими і невеликими принтами. Тим самим ви досягнете композиційної гармонії в просторі кухні.
  • Намагайтеся не використовувати на маленькій кухні більше двох основних кольорів. Така простота в оформленні також дозволить “розширити” маленький простір кухні.
  • Різні візерунки і малюнки на шпалерах краще віддати перевагу орнаменту виконаному у вигляді рельєфу. В цьому випадку і стіни “не загубляться” на загальному фоні та загально просторове бачення не постраждає.