Одне з головних правил в малометражній кімнаті для сну і відпочинку, це вибір точного стилю. Важливо врахувати всі нюанси: від оформлення стін до розстановки, обраних в тон меблів. У спальні, людина повинна себе відчувати комфортно і затишно.

З огляду на габарити спальні, вибір дизайну в класичному стилі, безумовно створить простір і затишок в кімнаті. Саме в класичній манері використовується, чергування світло-сірого каменю, натурального дерева і текстилю, візуально збільшують простір кімнати. У спальні має бути мінімальна кількість меблів. Одне двоспальне ліжко займе значну частину кімнати, яку бажано розташувати відповідно до розміром планування.

Замовляючи ремонт квартир під ключ, ви повинні вже мати дизайн-проект інтер’єру.

Якщо спальня має подовжену форму – ліжко ставиться уздовж середини кімнати з однаковими проходами між стін. У формі квадрата, вона впишеться, що стоїть паралельно віконної стіни на відстані 70 см.

Звичайне використання в інтер’єрі шафи, з розсувними дверима купе і вмонтованими в них дзеркалами компактного виду, бажано розміщувати біля протилежної стіни від ліжка. У меблевих магазинах, є можливість вибрати меблі для спалень будь-якої форми і стилю, де виробник виходить з побажань покупця. Також, сьогодні вітається замовляти спальний гарнітур, в меблевій майстерні, що спеціалізується в цій галузі.

Особливу увагу слід приділити розміром і розташуванням туалетного столика. Він не повинен створювати враження «річ не на своєму місці» і повинен поєднуватися з одним кольором з меблів або портьєр. У квадратній кімнаті, столик добре виглядає між шафою і ліжком. Відмінним рішенням для інтер’єру, буде, якщо шафа купе має нішу за розміром столика, в яку, можна його вставити для економії місця.

Ретельний підбір текстилю додасть завершальний малюнок. У покривалах і шторах, використовуються тільки світлі, теплі тони. Темна гамма кольорів, абсолютно не схожий до спалень з квадратурою менше 10 кв. м, так як ускладнює фон, робить кімнату нижче і похмурішим, ніж насправді.

У класичному стилі, обов’язково використовуються прикраси та аксесуари простого і не яскравого стилю. Це можуть бути, симетрично розставлені декоративні квіти в маленьких горщиках, мініатюрні глиняні статуетки – але все в розумних кількостях, щоб уникнути від спальні враження як архітектурного музею.