Якщо при ремонті, прийнято рішення використовувати шпалери для оздоблення стін, то, перш за все треба ознайомитися з їх характеристиками і різновидами. Тоді, здійснюючи покупку, не доведеться довго мучитися з вибором цього матеріалу.

Купуючи шпалери, потрібно враховувати розміри приміщення і освітлення. При достатній кількості світла, для кімнати цілком підійдуть холодні тони. Темний колір, наприклад бордовий, також відмінно буде гармоніювати з такою кімнатою.

Якщо вікна в кімнаті розташовані з південної сторони, то краще придбати шпалери світлих тонів. Для зорового збільшення приміщення варто скористатися червоним, оранжевим, абрикосовим цвітом. Шпалери з малюнком також не створять дисгармонії в темній кімнаті. При невисокому стелі, варто було б використовувати шпалери, що мають вертикальні смужки.

Колірна гамма шпалер повинна гармоніювати з освітленістю і розміром кімнати. При виборі цього матеріалу потрібно звертати увагу на те, чи будуть вони поєднуватися зі шторами, меблями, килимовими покриттями.

Легше підібрати ніжні шпалери, ніж міняти меблі під їх колір. В кухні і коридорі краще поклеїти вінілові шпалери – вони легко миються і піддаються фарбуванню. Шовкографія краще буде виглядати у вітальні. Такий вибір зробить її модною і красивою. У спальні можна застосувати будь-який матеріал, але бажано, щоб він був натуральним. У шпалер не повинні бути занадто яскраві кольори.

Але все ж багато хто воліє шпалери, які миються. Вони мають достатню міцність, не боятися вологи, характеризуються тривалим терміном служби. Перевага їх і в тому, що для догляду за ними потрібно лише волога ганчірка. Вінілові шпалери, які призначені для фарбування, дуже зручні тим, що в будь-який момент можна поміняти їх колір.