Для монтажу ламінату на стіну потрібно обзавестися необхідними інструментами і матеріалами. Крім самого ламінату знадобляться також такі матеріали, як: клей, рідкі цвяхи, силікон, шурупи і т. д. З інструментів знадобляться: молоток, шуруповерт, ножівка по дереву, лінійка, олівець, електролобзик.

Технологія укладання ламінату на обрешітку полягає у використанні спеціальної обрешітки, на якій згодом кріпиться ламінат. Решетування робиться з дерева або ж з металу. У тому випадку, якщо стіна рівна можна використовувати рідкі цвяхи. При роботі потрібно користуватися рівнем, щоб забезпечувати рівність укладання оздоблювального матеріалу (ламінату). Панелі кріпляться спеціальними кріпленнями, які називаються клеймерами. Клеймер зазвичай використовують для кріплення панелей МДФ і евровагонки.

Технологія укладання ламінату на клей має на увазі нанесення клею на стіни, а також на ламінат з подальшим склеюванням. Необхідно робити все акуратно, зосереджуючись на стики, де можуть виникнути проблеми. Фахівці рекомендують починати роботу з нижнього лівого кута поверхні, на яку клеїться ламінат.

Спосіб укладання ламінату впливає на кінцевий результат. Важливе питання, якого потрібно вирішити до початку установки ламінату це вертикальна або горизонтальна укладка ламінату. Горизонтальна укладання ламінату робиться цільними смугами. При укладанні утворюються стики, які потрібно закрити плінтусами. Бажано ставити плінтуса частіше, так щоб забезпечити довговічність укладання. Подібний вид укладання спочатку здається економним, але насправді це не так, тому що вартість збільшується за рахунок застосування додаткових матеріалів. Плінтуса застосовуються для зміцнення і довговічності укладання, так щоб не було тенденції зсуву ламінату.

Міцність облицювання можна підвищити за рахунок укладання «гребінкою», щоб кріплення отримував рівномірне навантаження. Вертикальна укладання ламінату дозволяє творчий підхід до укладання, а ламінат клеїться на суху і рівну поверхню.

Вирівнювання стіни являє собою складності, так як пил і т. д., але все компенсується за рахунок відсутності необхідності створення обрешітки. Стики прикриваються плінтусами, при роботі можна використовувати різні види ламінату для додаткового декоративного ефекту.