Оформлення невеликих ванних кімнат вимагає особливої ​​уваги, тому що тут цінне будь-яке вільне місце. При цьому необхідно розмістити все необхідне і не створити відчуття перевантаженості даного приміщення.

У ванну невеликих розмірів краще придбати мінімум необхідних меблів –  умивальник з тумбою, дзеркало і вузький пенал, а ось від навісних поличок краще відмовитися, так як вони будуть тільки створювати незручності.

Замість них краще використовувати такий функціональний елемент, як ніша для зберігання душового приладдя. Так і загальний стиль ванни буде збережено і наявний простір буде використано раціонально.

У такій ніші зручно буде розмістити все мильно-міхурове приладдя, що використовується при миття. При цьому вони завжди будуть під рукою і при цьому вам не доведеться постійно натикатися на висувну поличку, що випирає, яку можна ненароком і збити.

Розташовується така ніша для зберігання душового приладдя безпосередньо на тій стінці, де розташований душ. Її розміри залежать від розмірів кахельної плитки, яка використовується для облицювання ванни. Приблизно вона може мати такі розміри – 40х30х10 см.

Також слід розрахувати найбільш зручне розташування ніші для зберігання душового приладдя щодо рівня підлоги. Як правило, для зручнішого та комфортного її використання вибір зупиняють на висоті 1 метра від підлоги.

В цьому випадку вам тягнутися особливо не доведеться, щоб дістати необхідний вам флакон і зайва вода не заплескуватиметься у вашу нішу.

При оформленні такої ніші можна використовувати як плитку того ж забарвлення, яким облицьована вся ванна або ж можна зробити її контрастною, але при цьому загальна колірна гама має бути якомога гармонійнішою.

Ось такий нехитрий елемент зробить вашу ванну ергономічнішою.