Одним з найбільш сучасних будівельних матеріалів є газосилікатний блок. Для його виготовлення використовується пісок, вапно і трохи цементу. Потім, в процесі виробництва, під дією спеціальних газоутворювачів, відбувається затвердіння цієї суміш, якій попередньо була надана певна форма. Так само, для виготовлення таких блоків можна застосовувати автоклав.

Слід зазначити, що газосиликатні блоки, для виготовлення яких був застосований автоклав, будуть мати поліпшеними показниками міцності. Крім того при висиханні вони дають меншу усадку, на відміну від блоків, виготовлених без використання автоклава. Такі блоки в процесі свого висихання можуть показати усадку, яка перевищить в п’ять разів такий же показник попередніх блоків.

Газосиликатні блоки мають такі переваги:

  • Відносно невелика вага, в порівнянні з іншими будівельними матеріалами;
  • Хороші теплотехнічні характеристики;
  • Характеристики міцності показники даних блоків, дозволяє застосовувати їх при зведенні малоповерхових будівель і споруд;
  • Газосилікатні блоки дозволяють створити гарну звукоізоляцію;
  • Цей будівельний матеріал відноситься до категорії вогнетривких;
  • Ціна на газосиликатні блоки більш ніж доступна.

Але, у газосилікатних блоків існує і ряд недоліків. І, мабуть, основним з них є дуже велика паропроникність. Це робить неможливим використання даного будівельного матеріалу в приміщеннях з високим рівнем вологості. Для того, що б надати зведеним з газосилікатних блоків стін більш презентабельний вигляд, вони повинні бути піддані обов’язковій зовнішній обробці. Так само, слід зазначити, що якщо ви плануйте звести будівлю з газосилікатних блоків, то для нього необхідно створити досить надійний і міцний фундамент.