Старші покоління українців ще пам’ятають ті часи, коли будівельні та оздоблювальні матеріали для майбутнього ремонту закуповувалися заздалегідь, у міру їх появи в магазинах. Великого вибору не було – паперові шпалери, олійна фарба або нітроемаль і, як вінець творіння, самоклеюча плівка і лінолеум.

Сьогодні численні салони пропонують величезний асортимент оздоблювальних матеріалів. З’явилася можливість вибирати стиль обробки приміщень та матеріали для реалізації творчих задумів. Ми пред’являємо до свого житла вимоги, що стосуються не тільки функціональності, але і естетики, єдності стильового рішення. Задуматися про обробку кожної з кімнат потрібно ще до початку ремонту. Це просто необхідно, так як від стилю, в якому буде вирішено приміщення, залежить дуже багато чого: вибір склопакетів (пластикові або дерев’яні, з фальш-палітуркою або вітражами, з ролетними системами або без них), колір і дизайн дверей, матеріал і форма стелі , розташування ніш під вбудовану меблі, розміщення світильників і розеток. Можна розробити концепцію оздоблення приміщення самостійно, вивчивши журнали і каталоги. Хороший результат дає залучення професійного дизайнера.

Багато в чому вибір матеріалу для декорування приміщень залежить від їх функціонального призначення. Наприклад, кухня. Оздоблювальні матеріали повинні бути міцними і водостійкими, легко миються, що не вбирають запахи. Тому для кухні добре підходять стилі хай-тек і модерн. Адже вони припускають велика кількість скла, металу, пластику і каменю. Подумайте про різні варіанти керамічної плитки, натуральний камінь, фактурної фарбі.

Спальня повинна налаштовувати на відпочинок, тому тут актуальні пастельні кольори, матеріали з м’якою текстурою, приглушене світло. Тут підійде і ніжний романтичний стиль, і класика. Дуже модно зараз оформляти спальні в японському стилі – приховує звук кроків джутовое підлогове покриття, ширми і абажури світильників з найтоншої рисового паперу, шпалери від білого до ніжно-кремового кольору з ненав’язливим малюнком.

Якщо ж ви живете в багатоквартирному будинку з поганою шумоізоляцією, то не зайвою буде пробкова оббивка стін. Якщо при декоруванні дитячої кімнати ви можете повністю довіритися своєму смаку і дати волю фантазії, то, оформляючи кімнату сина-підлітка або подорослішала дочки, необхідно виходити з їх переваг. Втім, це стосується обробки особистого простору будь-якого з членів сім’ї – кімната повинна носити відбиток індивідуальності власника.

Слід враховувати, що деякі модні стилі декорування підходять не для всіх приміщень. Наприклад, кантрі, що ідеально підходить для обробки кухні, у ванній кімнаті або в кабінеті буде виглядати, щонайменше, дивно. Модний нині хай-тек може зробити спальню незатишною, а дитячу кімнату просто небезпечною через велику кількість скла і металу. Чи не намагайтеся встигнути за модою, домагайтеся гармонії і єдності стилю. І тоді оригінальність прийде сама.