Туалет – окремо, ванна – окремо. Такий підхід до організації простору довгі десятиліття царював на території більшості пострадянських країн. Але в останні роки тенденція змінилася і зараз все частіше власники житла воліють мати в будинку суміщений санвузол. У новобудовах архітектори завчасно враховують переваги потенційних володарів житла і пропонують придбати квартиру з уже об’єднаним санвузлом. Чого більше в такому рішенні – плюсів чи мінусів? Спробуємо розібратися.

Суміщений санвузол: переваги

Унітаз, ванна (або душова кабіна), умивальник, пральна машина і багато іншого – і все на одній території? Що в такому рішенні зручного і практичного? Фахівці-дизайнери і власники суміщених санвузлів виділили основні плюси цього архітектурного підходу:

  • можливість заощадити місце – за рахунок поєднання санвузла можна трохи збільшити площу кухні, коридору, холу, організувати гардеробну або встановити велика шафа-купе;
  • скорочення витрат на ремонт – як мінімум, поєднання двох приміщень призводить до зменшення кількості стін під обробку на 2 одиниці;
  • розширення функціональних можливостей приміщення – в суміщеному санвузлі більше варіантів розташування сантехніки і меблів, а також – більше місця для установки корисних винаходів – біде, пісуари та інше.

Суміщений санвузол вибирають в більшості випадків не через фінансової вигоди. Це – відмінне поле для діяльності дизайнерів, адже воно відкриває можливість перестановки.

Суміщені туалет і ванна: недоліки

Серед основних мінусів суміщеного санвузла можна виділити наступні:

  • неминуче утворення «черги» у великих сім’ях – відвідати вранці туалетну кімнату (з будь-якої з цілей) може стати справжньою проблемою, адже бажаючих – багато, а приміщення – одне;
  • неприємні запахи навіть при найсильнішою і потужної витяжці не покинуть приміщення миттєво, що може стати неприємним сюрпризом для бажаючих прийняти душ або почистити зуби;
  • якщо ванну і туалет поєднували з метою збільшення, наприклад, кухні, то отримана кімнатка навряд чи може похвалитися великою площею (а, значить, тіснота забезпечена).

Суміщений санвузол: корисні поради

Поєднувати туалет з ванною варто в тому випадку, якщо в квартирі проживає невелика сім’я або одинокий чоловік. Для щасливих батьків безлічі діточок, які проживають разом з бабусями і, таке рішення навряд чи стане актуальним.

Навіщо поєднувати санвузол? Просторе по площі приміщення більш зручно для пересування. У ньому набагато простіше розмістити необхідні для зберігання аксесуарів, побутової хімії, косметики, текстилю шафки, стелажі, полиці. У суміщеному санвузлі точно поміститься біде, красивий унітаз, стільниця з вбудованою раковиною, тумба, а при достатній площі – і джакузі. Вузькі ванні не призначені для розміщення в них пральної машини і сушарки, кошики для брудної білизни, атрибутів для прибирання. У суміщеної ванній кімнаті складнощів з розміщенням цих та інших предметів не буде.

Для того, щоб суміщений санвузол став комфортною зоною, продумайте систему вентиляції, яка допоможе максимально швидко позбавлятися від неприємних запахів. Не забувайте і про бризках – запобігти їх поширення по всьому приміщенню допоможе використання скляних шторок для ванни і душа.