Монтаж міжкімнатних дверей на гіпсокартон проходить швидко і легко. При наявності базових будівельних навичок і знань, провести роботу можна самостійно. Гіпсокартонні перегородки мають безліч переваг: мала вага, прокладка комунікацій, легкий монтаж.

Встановлення дверей в каркас

Робота починається з підготовки місця збірки і самої моделі. Заздалегідь, щоб уникнути помилок, необхідно зайнятися складанням короба. При цьому, самі двері не потрібна, в процесі вона буде тільки заважати, тому її краще прибрати. Вона знімається з підстави, стійки дверної коробки закріплюються перемичками. Це необхідно для дотримання геометричних розмірів і конструкційних кутів.

Дерев’яні бруси вставляються в вертикальний профіль і горизонтальну перемичку. Габарити брусів підбираються строго за розмірами внутрішнього простору.

Вставка короба і полотна

Дверне полотно встановлюється у вертикальному положенні. Навіть невеликі відхилення можуть привести до мимовільного відкривання і закривання дверей.

Зазори в отворі, при монтажі дверної коробки, з усіх боків повинні бути рівними. Одна сторона коробки розташовується на одній площині з найближчої стіною. При наявності нерівній площині на стінці, коробка регулюється по ній.

Демонтований короб розклинюється по кутах зверху за допомогою дерев’яних клинів. За допомогою будівельного рівня верхня перемичка регулюється по горизонталі. Під вертикальні стійки можна підкласти матеріал, підібравши потрібну товщину.

Далі, необхідно перевірити вертикальний рівень установки по двох площинах: всередині отвору дверей і по площині стінки, за допомогою схилу або довгого будівельного рівня. Потім, знизу короба (під низом петель) встановлюються клини для фіксації.

Двері краще і простіше за все кріпиться на дерев’яному каркасі. Між стійками і несучою конструкцією монтуються прокладки з МДФ на ділянках майбутнього розташування отворів. Якщо короб нерозбірний, необхідно просвердлити отвори на місці розташування петель. Надалі, петлі частково перекриють ділянки свердління.

На фінальному етапі потрібно заповнити щілини між несучою конструкцією і коробом монтажною піною. Матеріал не повинен потрапити на поверхню, робота проводиться акуратно.