Карниз – це невеликий, але дуже важливий елемент інтер’єру кімнати. Тому якщо Ви хочете облаштувати своє житло максимально комфортно і красиво, то увагу варто звернути й на такий елемент. Він дозволяє відмінно прикрасити приміщення і полегшить роботу зі шторами.

При виборі карниза варто врахувати кілька дуже важливих деталей:

  • По-перше, він повинен відмінно вписуватися в інтер’єр приміщення, в якому він буде встановлений.
  • По-друге, він повинен мати достатню несучу здатність для того, щоб не зламатися і не прогнутися під тиском обраного типу штор.
  • По-третє, важливо підібрати карниз потрібного розміру. Наприклад, для візуального збільшення віконного отвору карниз повинен бути трохи ширше нього і закривати частину стіни. Для того, щоб отримати діаметрально протилежний ефект, ширина карниза повинна повністю відповідати ширині прорізу.
  • По-четверте, дуже важливо перевірити те, наскільки вільно по всій довжині пересуваються кільця, так як при наявності різних перешкод Ви будете постійно їх обривати.

Найбільш популярними видами карнизів є профільні, штангові, багетні і струнні. Кожен з них має свої особливості і заслуговує більш детального розгляду.

Профільний карниз – це функціональність, практичність і простота у використанні. Він являє собою вузьку направляючу з алюмінієвого сплаву, яка кріпиться до стіни або стелі і комплектується знімними гачками. Такий вид не рекомендується використовувати в тому випадку, якщо штори будуть мати значну вагу.

Струнний карниз останнім часом використовується досить рідко, але для деяких стилів оформлення інтер’єру гідної заміни йому ще не придумали. Являє собою струну, яка закріплюється за допомогою двох болтів на стелі. Постійно вимагає підкручування і не може витримати тиску важких портьєр або штор.

Нафтові карнизи на сьогоднішній день є найбільш популярними. Вони прості в установці і обслуговуванні, а завдяки широкому вибору матеріалів для виробництва можуть придбати практично будь-який зовнішній вигляд. Декоровані наконечники є відмінною прикрасою для такого аксесуара.

Багетні карнизи мають особливу систему кріплення штор і найкраще підходять для класичних стилів інтер’єру. Можуть бути прикрашені різьбленими малюнками, ліпниною або інкрустацією і виробляються з пластика, металу або деревини.