Доступні в нескінченній кількості малюнків, кольорів та розмірів килими ручної роботи розрізняються за рядом критеріїв, серед яких можна назвати складність технології виготовлення, час, необхідний для створення викрійки, а також рівень майстерності ткача.

Купівля таких килимів дозволить оригінально прикрасити будь-який інтер’єр. Перед тим, як купити килими ручної роботи, необхідно враховувати деякі важливі фактори.

Виробництво ручних килимів

Килим ручної роботи є свого роду предком різних моделей килимів, що пропонуються на ринку. Виробництво здійснюється з використанням ряду стародавніх методів, що передаються з покоління до покоління. Дизайн килима ручної роботи потребує дуже специфічних навичок, великої майстерності та відносно великої тривалості.

Килим ручної роботи складається із трьох окремих елементів. На рівні основи нитки вертикально натягуються на кінці ткацького верстата. Потім качок і поперечні нитки в’яжуть вузли, і кожен ворс включає нитки вовни, зав’язані навколо основи. Таким чином, традиційна техніка виготовлення вузлів для ручних килимів вимагає, щоб рівниці з шерсті або вовни були закріплені разом на вертикальному та горизонтальному верстатах. Ці вузли можуть бути перськими чи тибетськими.

Щоб створити дизайн килима, ткач змінює вовняну чи шовкову пряжу за пунктами. Потім він прикріплює пасма до ниток основи за допомогою ковзного вузла перед обрізанням. Тому шпалерника потребує кілька тижнів або навіть місяців, щоб спроектувати килим ручної роботи. Таким чином, кількість вузлів на квадратний дюйм, а також густина визначають якість килима. Таким чином, вимагаючи досить щільного процесу в’язання, дизайн килима ручної в’язки зі складним візерунком займає тривалий період часу. Зважаючи на всі ці тонкощі, ця модель сприймається як предмет декору високого класу.

Тафтинговий килим ручної роботи

Тафтинговий килим ручної роботи виготовляється з використанням більш сучасної технології. Тафтинг використовує традиційні методи у поєднанні із сучасними ткацькими інструментами. Плетіння килима виготовляється вручну. Ткач починає з ретельного розтягування полотна по вертикалі. Потім він повинен мати у своєму розпорядженні точну модель різних патернів, які потрібно відтворити. Майстер малює їх на бавовняному качку килима. На цьому першому етапі майстер повинен бути дуже точним, щоб відтворити візерунок максимально детально.