А що ж із себе представляє цей матеріал, органза, і яке відношення він має до штор?

Зовнішній вигляд будь-якого одягу багато в чому залежить від матеріалу, з якого вона виготовлена. Це ж справедливо і для штор. Для виготовлення штор сьогодні широко застосовують органзу.

Органза є тонкою жорстку, прозору тканину з м’яким переливом. Виготовляється вона з поліестеру, шовку або віскози шляхом переплетення волокон між собою.

Органза може бути матовою і блискучою. Малюнок на органзе формують, використовуючи різноманітні методи, такі як травлення, вишивка та друк.

Незвичайні ефекти дають також перфорування і лазерна прорезка.

Переливається, що змінює колір штора з органзи декорована горизонтальною рядком, яка розділяє штору на смуги різних тонів яскравою гами, виглядає на вікнах просто приголомшливо.

Органза абсолютно прозорий, легкий матеріал, тому якщо вид за вікном мальовничий і приємний, можете сміливо вішати штори з органзи, це дозволить Вам, не відкриваючи штор милуватися краєвидом прямо з кімнати.

Адже гарний вид з вікна, сьогодні велика рідкість і не варто нехтувати можливістю підкреслити гармонію і стиль інтер’єру, використовуючи мальовничий ландшафт за вікном.

Ці штори прекрасно виглядають з нанесеним на них друкованим малюнком. Завдяки рисунку і легкості таких штор, створюється ілюзія висять в повітрі квітів, рослин, метеликів, комах – все залежить від обраного малюнка.

Однак завдяки своїй дивній прозорості, штори з органзи не зможуть згладити дефекти і недоліки стін і вікон.

В такому випадку штори з органзи можна повісити попереду звичайних непрозорих штор, і таким чином створити цікавий ефект – щільні непрозорі штори будуть служити фоном для серпанкових штор з органзи, завдяки чому малюнок, нанесений на органзи, буде чітко видно.

Такий варіант оформлення кімнати дуже гарний і дозволяє поєднувати кілька видів штор, наприклад, якщо Вам буде потрібно закрити вікно від яскравих сонячних променів сонця або сторонніх очей.

Вибір штор з органзи надзвичайно великий і сьогодні штори з органзи знаходяться в числі безумовних фаворитів. Особливо модні штори з органзи-хамелеона, що відрізняються однотонної переливається тканини.

Також, все більш актуальною стає органза в стилі «Hi-Tech» – що міняє колір, блискуче полотно з алюмінієвої ниткою і горизонтальної рядком, яка ділить його на смуги різних відтінків – все це створює приголомшливий ефект.

Цікаво виглядають штори, при виготовленні яких комбінують бавовну і органзу. Прозорі найтонші штори з цієї органзи, в поєднанні з різноманітними малюнками і виконані з використанням сучасних технологій, відрізняються, блискучим напиленням, надзвичайною яскравістю – ніби сніг іскриться на сонці.

Такий блиск зберігається на шторах тривалий час. До того ж штори з органзи дозволяють широко використовувати дизайнерський метод еклектики – змішання кількох стилів.

Наприклад, в повітряну тканину органзи дизайнери додають пухнастий мохер або м’яку шерсть, завдяки чому вона з легкістю перетворюється з літньої штори в зимову.