Штори є значущою частиною інтер’єру, яка дозволяє надати йому завірений вид. У такій кімнаті як спальня вони відіграють дуже важливу роль, створюють певну атмосферу і затишок.

Вибір штор для спальні

Класична обстановка передбачає наявність як тюлевих, так і портьєрних тканин на вікнах кімнати.

Їх вибір здійснюється відповідно до деяких правил:

  1. Вибір тюлі залежить від розміру вікна, а також від розташування кімнати відносно сонця. Виходячи з цього визначається ступінь затемнення тканини, візерунок і кількість метрів. Якщо спальня знаходиться на сонячній стороні, то розумніше придбати більш щільний тюль. Так сонячні промені будуть менше проникати в кімнату.
  2. Також важливу роль відіграє матеріал. Як правило, для спальні підбирається м’який тюль, який буде легко драпіруватися і привабливо виглядати на вікні.
  3. Партьєри підбираються також виходячи з розташування кімнати. Їх основна функція – створювати природне затемнення в спальні, приховувати денне світло для комфортного перебування.
  4. Саме тому 90% портьєрних тканин є матеріал, виконаний їх щільних ниток. Основне полотно створює сильний ефект затемнення, а обробка і візерунок доповнюють полотно.
  5. Спільний вибір тюлі та нічних штор передбачає загальну гармонію. Вона проявляється в однаковість вишивки, візерунка або обробки. Важливо дотримуватися поєднання полотен між собою, щоб не вийшло зайву громіздкість.

Вимоги до штор для спальні

Для того, щоб штори якісно виконували своє пряме призначення і створювали затишок в кімнаті, вони повинні відповідати деяким вимогам:

  • По-перше, для спальні повинні підбиратися тільки якісні тканини, які не викликають алергії і не скупчуються в своєму складі пилу та інших забруднень.
  • По-друге, довжина штор визначається на основі побажань замовника: в підлогу, на висоті 2-4 см від підлоги або ж внахлест на 10-15 см. Часто визначальним критерієм є висота стель і віконного отвору.
  • По-третє, ширина полотен підбирається за принципом 1: 2. Тобто, якщо карниз має розмір 3 метри, то тюль купується шириною в 6 метрів.

З огляду на дані вимоги до штор і поради щодо їх придбання, можна самостійно створити приємну атмосферу в спальні, не вдаючись до професійної допомоги дизайнерів.