Сучасні будівельні матеріали дивують своєю різноманітністю. Цегла є надійним матеріалом, який часто стає основою будівель. Для її створення використовують глину, суміш вапна і піску.

Види цегли

В наші дні цеглу прийнято розділяти на кілька різновидів:

  1. Керамічна цегла є екологічно чистий продукт, який створюється на основі глини. У зв’язку з цим, він часто має червоним кольором. Інші відтінки обумовлюються використовуваними домішками. Цегляні будівлі на основі цього матеріалу виходять легкими, тому особливий фундамент не потрібно. Одночасно з цим зберігається можливість успішного збереження тепла всередині приміщень.
  2. Силікатна цегла використовують для створення стін і перегородок усередині будівлі і для обробки фасадів. Він відрізняється білим кольором, так як передбачається ретельне змішування піску та вапна. Сучасні технології передбачають використання різних кольорів для створення силікатної цегли. Передбачається серйозний недолік, що полягає у забороні використання матеріалу при високому рівні вологості.
  3. Гіперпрессованний цегла створюють на основі вапна і цементу під високим тиском. Головна перевага полягає у високому рівні міцності. Матеріал найчастіше використовують при облицювальних роботах. Зрідка передбачається використання для укладання стін.
  4. Шамотна цегла вдається отримати тільки при дуже високій температурі. Такий варіант виготовлення відразу ж обумовлює сферу використання, яка передбачає декоративну викладку печей.
  5. Клінкерна цегла створюється на основі тугоплавкої глини, тому гарантується максимальний рівень міцності. Використання матеріалу доцільно при обробці стін, колон і доріжок.

Кожна різновид продукції обумовлює певні нюанси майбутнього використання сучасної цегли. Правильне виготовлення будівельного матеріалу гарантує гідні візуальні характеристики і максимально високу якість, що й обумовлює можливості успішного використання цегли.