З моменту появи в будівництві газобетону, він стрімко набирає популярність. Якщо раніше зведення будинків з даного матеріалу становило 15-20%, то зараз воно вже перевищує позначку в 85%.

Дана ситуація зумовлена ​​бюджетною вартістю будівельного матеріалу і здачею об’єктів під ключ в короткі терміни.

Перед початком будівництва, бажано, зробити геологічну розвідку з метою визначення типу ґрунту, для подальшого вибору фундаменту, відповідного їй. У зв’язку з особливостями будівельного матеріалу, будинки з газобетону ставляться на цоколі.

Починаючи укладання блоків, слід підійти до даного заходу дуже відповідально і ретельно виміряти всі необхідні параметри. Від правильного укладання першого ряду залежить термін експлуатації всього будинку, тому основа повинна бути підготовлено строго горизонтально, щоб уникнути перекосів.

Укладання газобетонних блоків здійснюється на спеціальний клей або цементно-піщану суміш. У разі, вибору клейової суміші, перші кілька рядів від фундаменту повинні бути, обов’язково, покладені на цементно-піщану суміш.

В процесі укладання, кожен четвертий ряд газобетонних блоків підлягає армуванню.

Основні етапи зведення будинку з газобетонних блоків

Основними етапами будівництва будинку з газобетонних блоків можна вважати такі заходи:

  • проведення аналізу ґрунту на ділянці, відведеній під будівництво;
  • зведення фундаменту;
  • будівництво цоколя і зведення стін будівлі;
  • укладка плит перекриття;
  • оздоблювальні роботи.

При будівництві будинку з газобетонних блоків і не тільки з них, проведення інженерно-геологічних вишукувань є важливим етапом, відмовлятися від якого не варто. З його допомогою з’ясовується тип фундаменту, придатного для обраного місця будівництва.

Під час зведення стін будинку, особливу увагу слід приділити армування і облаштування віконних і дверних прорізів, оскільки посилення даних елементів будівлі проводиться в обов’язковому порядку.

При виконанні робіт з укладання перекриттів, слід пам’ятати про те, що для даного виду робіт потрібно замовляти спеціалізовану техніку, вантажопідйомністю до 5 тонн.

До заключного етапу можна віднести оздоблювальні роботи. Вони виконуються після підведення інженерних комунікацій. Якщо виникає необхідність, стіни будівлі спочатку, утеплюють і тільки потім виконується цикл оздоблювальних робіт.