Пиломатеріали вимагають до себе особливої ​​уваги. Існує кілька основних правил, про які потрібно пам’ятати, зберігаючи цей матеріал.

Так як пиломатеріал сприйнятливий до вологості, здійснювати зберігання товару необхідно в закритому і абсолютно сухому приміщенні. Негативно позначається вплив на деревину прямих сонячних променів – вона починає тріскатися. До всього іншого приміщення повинно бути добре провітрюваним. Наявні в ньому нерівності, вмятості і поглиблення слід закласти до якомога більш рівного стану. У приміщенні з пиломатеріалами не можна допускати перебування будь-яких рослин.

Важливим аспектом в зберіганні будівельних пиломатеріалів є їх правильне укладання. Здійснювати її потрібно в пакетних або ж пересічних штабелях за окремими групами. Важливо не забувати про те, що пиломатеріали абсолютно не володіють стійкістю до вогню. З чого випливає, що велику увагу потрібно приділити протипожежної системі в приміщенні з цим матеріалом.

Також укладати штабеля слід так, щоб забезпечити безперешкодне здійснення роботи транспортно-навантажувальних машин.

Залежно від виду деревини існують індивідуальні вимоги до зберігання кожного з них. Дотримуватися їх обов’язково. Наприклад, деревина з хвойних дерев укладають штабелями з проміжним відстанню в півтора метра і більше.

Деревина першого і другого сорту обов’язково зберігається на складі. Зберігання інших сортів допускається і на відкритому повітрі. В цьому випадку необхідне стане використання навісу. Втім, в деяких випадках його можна і не використовувати. Деревина вищого сорту в обов’язковому порядку піддається обробці антисептичним розчином.

У свою чергу, штабеля встановлюють на спеціальне підвищення. Висота піднесення повинна дорівнювати п’ятдесяти сантиметрів. Встановлюють їх рівними рядами, між якими прокладаються прокладки.

Складати штабель необхідно, дотримуючись соизмеримость дощок в ньому в поперечному перерізі. Це робиться для того, щоб матеріал міг добре висушують. Штабелі слід прикривати спеціальним покриттям, що забезпечує їм захист. Висота покриття повинна дорівнювати від сорока п’яти до шістдесяти п’яти сантиметрам. У щільний пакет пиломатеріали упаковуються тільки після того, як їх відносна вологість може досягати двадцять відсотків.

Навіть при дотриманні всіх вимог не варто зловживати зберіганням пиломатеріалів, так як дерево може почати гнити і втратити важливі характеристики необхідні для якісної експлуатації.