Кожного з нас хоча б раз у житті опановує бажання змін. Комусь достатньо відвідати перукарню, хтось змінює адресу або місце роботи, а найбільш творчі особистості прагнуть адаптувати «середовище проживання» під своє нове бачення світу, затіваючи ремонт квартири.

Існує кілька видів ремонту:

  • косметичний (розчищення, шпаклівка стелі і стін, реконструкція статі і настил покриття, оздоблювальні роботи на стінах, установка дверей, заміна розеток і сантехніки);
  • капітальний (може включати перепланування квартири, пристрій арок, ніш під радіатори, конструкцій з гіпсокартону, теплої підлоги);
  • ексклюзивний (включає перепланування за індивідуальним замовленням, гідро-, звуко- і шумоізоляцію, установку багаторівневих конструкцій).

Перш ніж почати втілення задуму в життя, визначитеся з видом ремонту і вартістю оного. Якщо ви хочете кардинальних змін і маєте можливість запросити відповідних спеціалістів, краще перечекати «видозміна» житла де-небудь подалі від вереску дрилі і запорошених хмар обсипається штукатурки. Квартирний переїзд в цьому випадку потрібно спланувати заздалегідь.

Наступний крок – вибір фірми, якій ви довірите «будівництво століття». Не кидайтеся до першого ліпшого виконробу, який пропонує «золоті гори» за ціною пакетика чіпсів, а зверніться до добре зарекомендували себе фахівцям (бажано побачити на власні очі плоди їх діяльності). Ознайомтеся з проектами дизайнера компанії, переконайтеся, що ваші смаки і погляди на те, як повинна виглядати квартира вашої мрії, збігаються. Краще звернутися відразу в кілька фірм, а потім порівняти пропоновані ними умови.

Пам’ятайте, що ціни на ремонт квартири «під ключ» залежать від виду ремонту, якості застосовуваних матеріалів і рівня складності робіт. Якщо фінансових коштів не вистачає, з’ясуйте у фахівців, на чому можна заощадити, а де «кровних» шкодувати не варто. Варто також і самому пошукати місця де можна придбати за вигідними цінами все необхідне для ремонту.

У разі, коли ремонт здійснюється з метою подальшого використання житла в комерційних цілях, не поспішайте «ламати і будувати». Компанія, що здійснює довірче управління нерухомістю, впорається з ремонтом набагато краще вас і, швидше за все, їй він обійдеться не в приклад дешевше.

І ще один важливий нюанс. Оформляючи документально свої відносини з будівельною організацією, будьте гранично уважні щодо термінів виконання робіт, а також обов’язково укладіть зі страховою компанією договір матеріальної відповідальності перед сусідами на випадок непередбачених обставин під час ремонтних робіт.