Більшість людей думають, що обклеювання стін шпалерами є найпростішим завданням, з яким може впоратися будь-який новачок. Це велика помилка, тому що тут потрібно мати певні навички і досвід. Перед виконанням цієї процедури слід провести ряд підготовчих робіт, які безпосередньо впливають на якість обклеювання. Якщо цей етап пропустити, то на поверхні стіни можуть з’явитися різного роду дефекти.

Обов’язково знімаються всі старі шпалери, оскільки вони будуть дуже заважати, створюючи труднощі при наклеюванні нового матеріалу. Для полегшення роботи полотно змочується водою за допомогою звичайної губки або пульверизатора. Цього можна і не робити, але все-таки рекомендується, оскільки деякі види шпалер погано тримаються на поверхнях стін.

Після очищення стіни її поверхня повинна бути ретельно оброблена. Всі тріщини і отпадающую штукатурку закладають шпаклівкою. Обклеюється поверхню в результаті повинна бути ідеально рівною, не маючи нічого зайвого. Стіни з побілкою ретельно миються, оскільки таке покриття негативно відбивається на зчіплюються характеристиках клейового розчину, призначеного для наклеювання шпалер. Після цього наносять ще один шар шпаклівки, якій закладаються різні дефекти, включаючи вибоїни і мікротріщини. Вирівняна поверхня зачищається спеціальною сіткою і вважається повністю готовою до подальшого обклеювання шпалерами.

На початку роботи змиритися висота стін, після чого робиться розрахунок необхідної кількості шматків. При цьому обов’язково враховується усадка, що становить близько 5 сантиметрів. Від рулону відрізається полотно необхідної довжини. За цим зразком нарізається кілька аналогічних шматків. Потім розлучається клей до потрібної консистенції, яка повинна бути не надто густий, ні занадто рідкою. Важливо пам’ятати, що його склад обов’язково повинен відповідати використовуваної різновиди шпалер. Така інформація зазвичай є на упаковці з клеєм.

Відрізані полотна шпалер ретельно промазиваются клеєм. Намазані шматки, не згинаючи, складаються навпіл і відставляти в сторону. Також клей наноситься на поверхню стіни. Приставивши верхню частину полотна до припотолочная поверхні стіни, його акуратно розгортають донизу, притискаючи і поступово розгладжуючи матеріал. Чистою тканиною або валиком йдуть по поверхні шпалер, видаляючи всілякі порожнечі і розрівнюючи місця стиків полотен. Ну і нарешті, шпалери можна наклеювати як внахлест, так і встик.