Ванни відносяться до довгострокових вкладень, адже мінімальний строк їх служби складає 15 років. Тому до вибору таких виробів варто ставитися прискіпливо і уважно.

Справа не тільки у втраті грошей через неякісне вироби, а й у зручності, а також гігієнічної безпеки.

Чавунні ванни давно заслужили свою популярність завдяки надійності і довговічності. Однак дуже велику вагу таких виробів створює обмеження для жителів верхніх поверхів. Не всі з них ризикують зв’язуватися з настільки важким атрибутом.

Застосування сучасних технологій дозволяє створювати тонкостінні вироби. Але навіть в такому випадку потрібно розраховувати мінімум на 120 кг.

Якщо проблем з транспортуванням немає, велику вагу в майбутньому зіграє тільки на користь власникам чавунної ванни. Він гарантує високу стійкість і непохитність цього пристосування.

Процес експлуатації чавунної ванни повинен бути дуже дбайливим. Справа в відносної крихкості емалевого покриття. Майже будь-який уроненний предмет може його пошкодити, а процес відновлення – витратна і складна процедура. На саму емаль особливу увагу потрібно звертати ще в магазині. Вона повинна бути цілісною, рівною, без сколів і тріщин. Важлива і рівність кольору, відсутність патьоків, будь-яких фізичних і зорових дефектів.

Така ванна прослужить тривалий час, за нею легко буде доглядати, її не зашкодять чистячі засоби, а в процесі експлуатації на поверхні не виникнуть патьоки.

До особливостей виробів із чавуну відноситься їх висока теплоємність. Це означає, що для нагріву ванні потрібен тривалий час. Але це також гарантує і тривалий охолодження води. В середньому, на зниження прийнятною для купання температури води до кімнатної йде близько півтори години.

Що ж стосується форми, то кращий варіант – це прямокутник. Чавун досить складний матеріал і створювати з нього хитромудрі конструкції проблематично. Зустрівши виріб чудний форми, у вас повинно закрастися підозра, що це не зовсім чавун або ж вам пропонують не надто якісний товар. Тоді зверніть увагу на сталеві ванни, вони позбавлені подібних недоліків.