Підвісні унітази розроблені і виготовлені в 80-х роках 20 століття, але широке поширення в Україні отримали трохи менше 10 років назад і завоювали актуальність і затребуваність на ринку за рахунок ряду значних переваг при експлуатації:

 • підвісні унітази функціональні в експлуатації;
 • відрізняються естетичним зовнішнім виглядом, який дозволяє гармонійно виглядати в будь-якому місці, відображають стиль і індивідуальність. Підвісні унітази гармонійно вписуються в інтер’єр санвузла за рахунок сучасної форми. При придбанні сучасної ванни, яка буде також стильно виглядати, інтер’єр санвузла стане скоєно оновленим;
 • зручність при прибиранні приміщення.

Вибір підвісного унітазу залежить від зовнішнього вигляду підвісного унітазу, а також комплекту інсталяції, тому що часто виробники продають не повні комплекти, і в зв’язку з цим можуть виникнути складності при монтажі.

Як правильно вибрати комплект інсталяції для унітазу?

Інсталяція – це технічна конструкція, завдяки якій можна встановити в санвузлі підвісний унітаз. За допомогою інсталяції можна ретельно заховати підключення до систем водонабженія. Головне, правильно підвести систему інсталяції до підвісного унітазу, тому що вона є головною деталлю конструкції.

Як проводиться монтаж інсталяції?

Необхідно грамотно підібрати розміри інсталяції для унітазу, тому що вони повинні мати однакові розміри з місцем, де буде проведена установка унітазу. До приклад, якщо інсталяція виявилася менше за розміром, то можна нішу в стіні підігнати під відповідний розмір. У продажу також є розсувні будівельні конструкції, які застосовуються в разі монтажу інсталяції не за розміром.

При покупці, варто придбати в комплекті підвісний унітаз і інсталяцію, тому що куплені товари окремо можуть бути несумісними з технічними характеристиками, в першу чергу, за розмірами.

Також при покупці, звертайте увагу на автоматику, тому що надійна сантехніка, запорука успішної покупки. Враховуйте способи кріплення унітазу, тому що це залежить від типу інсталяції та у консультантів варто попередньо уточнити дані способи, тому що можливо, що при монтажі, вам не сподобається той чи інший спосіб кріплення.

Існує вид кріплення, як блокова інсталяція, яка кріпиться до стіни за допомогою болтів. Болти і стіни несуть поточне навантаження, тому стіна повинна бути капітальної, а болти анкерними. Як правило, в комплект інсталяції входить зливний бак, кріпильні матеріали.

Що стосується виду рамкової інсталяції, необхідно відзначити, що завдяки їй регулюється висота кріплення унітазу, тому що дві точки розміщені на підлозі, дві на стіні. Такий вид кріплення походить в разі, якщо стіна не капітальна.

Також при покупці інсталяції важливо звернути увагу на те, щоб був доступ до ремонту або профілактики системи. Клавіші мають регулювати систему економії води, естетично виглядати.

Установка інсталяції для унітазу власними руками:

 • позначте розміри стін, підлоги. Також нанесіть лінію на стіну, яка повинна співпасти з центром системи. Вимірюється відстань від інсталяції до стіни, де буде розміщена каналізація з підведенням. Потім зазначається місце розміщення зливного бака і точки закріплення.
 • системи кріплення, як правило дві, вертикальна, горизонтальна. Варто заздалегідь просвердлити місця кріплення і помістити дюпеля., Кріпляться анкерні болти. При установці інсталяції, робите фіксацію за допомогою гвинтів. Вирівнявши за рівнем, прямуємо до наступного кроку – розміщуємо систему за рівнем, причому з урахуванням всіх напрямків, в т.ч. по горизонталі і вертикалі. Висота підвісного унітазу від статі вимірюється через підгонку анкера. Горизонтальна висота комплекту інсталяції здійснюється за допомогою ослаблення колодцевой системи, установкою їх на відповідній точці і їх завершальній фіксацією. Після, коли висота інсталяції, глибина в ніші, рівні правильно і грамотно розміщені, можна підключати всі комунікації за допомогою хомутів.
 • остаточним етапом стане перевірка підключення систем.

Важливо пам’ятати, що контроль всіх етапів підключення інсталяції – це можливість уникнути помилки в установці системи і в подальшому, це грамотна, коректна робота підвісного унітазу.

Як відзначають експерти, найкращий комплект інсталяції для унітазу-то, що встановлено власними руками, тому що в майбутньому при виникненні неполадок, ви точно будете знати проблеми і можливі шляхи їх вирішення, але пам’ятайте, що придбання якісного унітазу і повного комплекту інсталяції не приведе до неполадок і технічним збоїв.

Недорогий підвісний унітаз можна купити, але все ж, зверніть свій погляд на повний, якісний комплект інсталяції, тому що саме від нього залежить технічна якість підвісного унітазу при експлуатації, тому не варто економити, адже ви хочете, щоб сантехніка служила вам довгі роки без перебоїв. Звичайно, в цілях збереження своїх сбереденій, можна побудувати інсталяцію для підвісного унітазу власними руками, що стане новою, отдльной темою для статті. Тому, рекомендуємо перед покупкою консультуватися з фахівцями будівельних магазинів по вибору комплекту інсталяції для підвісної сантехніки, якісної покупки і її швидкого монтажу.

Форми підвісного унітазу:

 • унітаз у вигляді яйця вибирають в разі, якщо ванна має таку ж яйцеподібну форму. У магазинах є такі моделі, це красиво виглядає, особливо, якщо всі предмети сантехніки придбані і встановлені в такій формі;
 • підвісний унітаз круглого виду, це гарний елемент декору інтер’єру, ніж предмет сантехнічного використання, але тим не менше його купують. Часто продаються з виконаними малюнками;
 • дитячий унітаз повинен бути менших розмірів, яскравим, часто виготовляється у вигляді тварин;
 • квадратний підвісний унітаз розміщується в японському стилі, стилі хай-тек;
 • класичний, овальної форми не втрачає своєї актуальності і залишається на ринку продажів одним із затребуваних товарів, тому що прихильників класики в більшості серед покупців.