Уявити собі житло без такої важливої ​​кімнати як кухня, просто неможливо. Це приміщення використовується як для сімейних обідів, так і для дружніх посиденьок, не дивно, що кожен господар прагне зробити його максимально затишним і комфортним.

Зовнішній вигляд кімнати теж грає не останню роль, але, на жаль, будь-який, навіть самий цікавий кухонний гарнітур з часом просто набридає, щоб обстановка знову стала привабливою необхідно оновити її, причому зробити це цілком реально своїми руками.

Заміна фурнітури

Даний варіант – найбільш просте і бюджетне рішення для поновлення кухонної обстановки. Такі, здавалося б, дрібні деталі як фурнітура не зможуть вдихнути в приміщення нове життя, проте їх заміна значно перетворює інтер’єр, адже саме з незначних елементів і складається затишна обстановка.

Купити фурнітуру дуже просто, величезний асортимент просто вражає уяву, можна знайти екземпляри, що більше нагадують твори мистецтва. Кожен зможе знайти модель відповідно до своїх смакових уподобань і обраному стилю інтер’єру.

Покриття фасаду гарнітура фарбою

Фарбування – досить радикальне рішення для поновлення кухонного гарнітура. Такий прийом використовують в тому випадку, коли лицьове покриття знаходиться в досить хорошому стані, просто хочеться змінити його колірну гамму.

Перед проведенням робіт дверцята шафок необхідно буде зняти, потім всі поверхні, що вимагають оновлення, ретельно відмиваються, зачищаються дрібнозернистим наждачним папером і протираються розчинником.

Після проведення підготовчого етапу можна приступати безпосередньо до фарбування, спочатку увага приділяється складним місцях, таким як різні жолобки і виїмки.

Для отримання рівномірного покриття одного шару фарби часто недостатньо, наступний шар наноситься тільки після повного висихання попереднього.

Дуже зручно використовувати для поновлення кухонних меблів автомобільний аерозоль, він має велике кольорове розмаїття, і працювати з ним дуже просто.

Щоб отримати більш ефектне покриття, можна нанести на поверхню трафаретний малюнок, тут можливості обмежуються лише фантазією господаря.

Покриття гарнітура плівкою, що самоклеїться

Плівки – дуже зручний матеріал для перетворення кухонного гарнітура, сучасні вінілові плівки можуть похвалитися великою різноманітністю забарвлень і текстур, у продажу можна знайти покриття, що імітують різні матеріали, починаючи від деревини і закінчуючи шкірою рептилій.

При мінімальних фінансових витратах, доклавши трохи зусиль можна в дуже короткий термін повністю оновити обстановку кімнату.

Перед обклеюванням дверцята, знову ж таки, доведеться зняти і відкрутити з них наявну фурнітуру. Потім оновлювані поверхні необхідно промити теплою мильною водою і насухо протерти.

При використанні покриттів з малюнком, варто бути дуже уважними, поєднуючи елементи зображення, краще кілька разів приміряти, ніж потім картати себе за поспіх. Все потрібно робити дуже обережно і акуратно, тоді результат обов’язково вас порадує.

Після обклеювання плівку слід ретельно розрівняти, при появі бульбашок повітря їх проколюють голкою або трохи надрізають канцелярським ножем – все залежить від розміру.

Запропоновані способи – не єдино можливі варіанти для поновлення кухонного гарнітура, але найбільш прості і доступні.