У здоров’ї людини дуже важливу роль відіграє повноцінний та якісний сон. На якість сну можуть впливати різні фактори, серед яких і неправильно підібраний матрац та ліжко.

Ліжко – це спальне місце, яке в свою чергу відбивається на якості сну, якщо у вас виникають проблеми зі сном для початку потрібно подумати про те, як ваше спальне місце, може на нього вплинути.

Вибираючи матрац для вашого ліжка, слід відштовхуватись від наступних критеріїв.

При підборі матраца звертайте увагу на його призначення. Не всім людям підходять ортопедичні матраци, зазвичай такі матраци пристосовані для людей з відхиленнями в опорно-руховому апараті. Якщо у вас немає таких захворювань, то, швидше за все, вам підійде звичайний матрац.

Обов’язково звертайте увагу на види матраців. На сьогоднішній день бувають пружинні та безпружинні матраци.

Безпружинні матраци часто вибирають люди для того, щоб урізноманітнити пружинний матрац, що вже набрид, але варто враховувати, що якість наповнювача безпружинного матраца повинна бути на високому рівні.

При виборі ліжка з матрацом також відштовхуйтеся від того, що матраци бувають різної жорсткості. Бувають

  • тверді матраци;
  • середньої жорсткості;
  • м’які матраци.

Кожен вид підходить індивідуально для різних типів людей. Якщо ви ставитеся до любителів поспати на м’якому матраці, будьте певні, що з часом м’які матраци швидше виходять з ладу, тому замінювати його потрібно якнайчастіше.

Купуючи ліжко з матрацом, ви також економите, тому що ліжка з матрацами продаються за вигіднішою ціною, ніж якщо ви купили матрац і ліжко окремо. Що стосується ліжка, то на сьогоднішній день на ринку представлено безліч різних видів ліжок. Є кутові ліжка, класичні прямокутні ліжка, квадратні ліжка, овальні ліжка та навіть круглі моделі ліжок.

Також ліжка можна розділити на односпальні, напівтороспальні та двоспальні. Найбільшою популярністю користуються, як правило, двоспальні ліжка.