Ніщо не вічне і згодом будь-який механізм втрачає свої первісні характеристики. Це твердження справедливе і до металопластикових вікон, які в процесі експлуатації втрачають герметичність, що призводить до втрат тепла та проникнення бруду до приміщення. Відновити параметри вікна можна, замінивши ущільнювач.

Як зрозуміти, що час міняти ущільнювач?

Гумові ущільнювачі служать близько п’яти років. Якщо це якісні вікна, за якими правильно доглядають, то герметичність може зберігатися і більше 10 років.

Більш ранні проблеми свідчать, що необхідно відрегулювати фурнітуру. Якщо це не допомогло, тоді варто змінювати ущільнювач.

Ознаки зношування:

 • У зимовий період на рамі навколо стулки утворюється конденсат;
 • Дефекти на гумовій стрічці: тріщини, урвища, вм’ятини;
 • Втрата пружності ущільнювача;
 • Розгерметизація. Кімната швидко остигає, а при сильному вітрі з вікна дме;
 • Поява льоду на рамі або підвіконні;
 • Стало краще чути шум із вулиці;
 • З вікна з’явився свист чи гул під час вітру;
 • Поява грибка та плісняви.

Якщо змінити ущільнювач відразу неможливо, то можна трохи поправити ситуацію, змастивши його. Крім цього можна перевести положення вікна в режим «Зима» – у такому разі стулка щільніше прилягатиме до рами.

Як замінити фурнітуру?

Весь процес можна розбити на три етапи: демонтаж старої гуми, підготовка основи, встановлення нової фурнітури. Після цього можна перевіряти працездатність.

Роботи із заміни ущільнювача пластикового вікна:

 1. Демонтаж. Найчастіше ущільнювач кріпитися по системі шип-паз. Клейових складів при цьому не використовується. Тому знімається гума дуже просто. Якщо вона була приклеєна, то доведеться тягнути сильніше.
 2. Підготовка рами. Підставу потрібно очистити та висушити. Видаляються бруд, масляні плями, грибок тощо. Насамперед варто обробити ділянку мильним розчином, а потім пройтися спиртовим складом.
 3. Встановлення ущільнювача. Якщо є пази, то в них потрібно вставити акуратно стрічку. Якщо ж передбачається монтаж на клей, слід заздалегідь нанести трохи складу на кути рами. У більшості випадків клей забезпечує найкращу адгезію після невеликої витримки на повітрі.

Щоб результат роботи зберігався якнайдовше, необхідно забезпечити правильний догляд за ним. Для цього гума регулярно (мінімум двічі на рік) очищається та змащується.

Мити профіль та стрічку можна за допомогою м’яких засобів без абразивних частинок. Не можна використовувати спиртовмісні склади. Захисний шар можна створити за допомогою силіконового мастила або гліцерину.