Захисні рольставни (ролети) – це механічні пристрої, призначені для захисту дверних і віконних прорізів на різних об’єктах від несанкціонованого проникнення і злому, зменшення припливу-відтоку світла і тепла, поліпшення шумоізоляції.

У порівнянні зі звичайними віконницями і гратами, ролокасети набагато зручніші: вони забираються в спеціальний короб, де вони намотуються на вал. Площа рольставен при відкритті мінімальна – це робить їх універсальними в застосуванні. Рольставни встановлюються на різних об’єктах: котеджі, квартири, офісні приміщення, торгові павільйони, банки і фінансові компанії, ювелірні магазини, аптеки та інші. Рольставни можуть змонтовані на етапі будівництва або на вже введені в експлуатацію об’єкти.

Полотно – це основна деталь рольставен. Воно збирається із сталевого або алюмінієвого профілю. Полотно рухається по напрямних вертикально і намотується на встановлений в коробі вал, в змотаним вигляді рольставни займають мало місця, їх можна встановити в будь-які отвори. Відкриватися і закриватися рольставни можуть за допомогою механічного приводу (воротковий, кордовий, шнурової, стрічковий) або електродвигуна.

Навіщо потрібні рольставни?

Рольставни виконують відразу кілька функцій: захисну, декоративну, шумо- і теплоізоляційну. Виконані з металу рольставни практично не мають щілин, а зсередини вони можуть бути заповнені пінополіуретаном, що дозволить зберігати тепло в приміщенні. Утеплені таким чином рольставни збільшують теплоізоляцію приміщення в середньому на 20% – це важливий фактор для житлових приміщень.

Рольставни підвищують комфорт в житлових або офісних приміщеннях, так як приглушують вуличний шум. Рівень шумопоглинання деяких профілів рольставен становить до 37 дБ.

Рольставни не погіршують дизайн дверних і віконних прорізів, в цілому вони непогано вписуються в архітектурний стиль фасадів сучасних будівель. Різноманітна колірна гамма і різні варіанти технічного виконання цього сприяють. Базові кольори: коричневий, сірий, бежевий, білий. За бажанням можливе розширення колірної гами до 150 відтінків (європейський стандарт RAL). Такий вибір дає прекрасну можливість підібрати гармонійне поєднання кольорів рольставен і фасаду будівлі.

Основна функція рольставен – захист від проникнення, і з цим вони справляються краще решіток на вікна. Грати можна вирвати, перекусити потужними кусачками, перепиляти. Рольставни представляють собою зібране з сталевих або алюмінієвих планок полотно, яке вставлено в напрямні. Ширина напрямних пазів дорівнює товщині планок, завдяки цьому вони рухаються тільки по вертикалі. Вирвати їх з пазів неможливо, так як там просто нема за що зачепитися. У полотні можна вирізати отвір, але для цього буде потрібно багато часу і великоваговий відрізний дисковий інструмент. Настільки галасливі і тривалі роботи привернуть до себе увагу, тому зловмисники рідко ризикують зв’язуватися з захисними ролетами. сигналізації, що спрацювала.

Установка рольставен

Рольставни можуть бути змонтовані всередині або зовні прорізу. У першому випадку спосіб монтажу називається вбудований, у другому – накладної. Вбудований (прихований) спосіб передбачає установку короба в отвір так, щоб він знаходився в одній площині зі стіною або злегка виступав. При накладному способі короб встановлюється на стіну і нависає над отвором. Полотно рухається по напрямних на зовнішній стороні стіни. Цей спосіб застосовується після завершення будівництва або якщо вікна знаходяться в одній площині зі стіною. Ламелі (планки) рольставен, з яких набирається полотно, можуть бути алюмінієвими або сталевими.