В кінці минулого століття історія розвитку сантехніки ознаменувалася появою настінної, або як її ще називають, навісної сантехніки. Будь-яка господиня знає, при проведенні прибирання самими недоступними місцями є простір біля сантехніки. І підвісна сантехніка дає можливість провести прибирання дуже швидко і зручною.

Але, природно, це не найбільша перевага підвісної сантехніки. При її застосуванні дизайн ванної кімнати набуває якусь легкість. А через те, що площа підлоги не захаращена приладами, кімната виглядає просторіше. При цьому, помітно виграє і плитка на стінах і на підлозі. Чи не псують всю картину підключення, труби, вентилі, оскільки їх приховують за облицюванням. Напівколона або напівп’єдестал закриє сифон умивальника, і приховую злив води і гнучку підводку. Часто виробники поставляють готовий варіант умивальника – в комплекті з подстольем, сифоном і змішувачем.

Зустрічається варіант вбудованого унітазу зі вмонтування і з зовнішнім бачком. Ці бачки працюють в двох режимах скидання. При натисканні однієї кнопки використовується підлогу бака – 3 літри, відбувається економія водоспоживання. Натискаючи іншу клавішу на слив йде повний обсяг бака – 6 або 9 літрів.

Навісна сантехніка зручна ще й тим, що дає можливість дизайнерам неповторну ванну кімнату, відповідно до особистих потреб і фантазіями. Є ванні нестандартного планування і конфігурації з нерівними перепадами стін і кутами, де розмістити що-небудь здається неможливим. Підвісна сантехніка з її можливістю інсталяції дозволяє з максимальною віддачею використовувати кожен сантиметр площі. Існують моделі умивальників зі загальноприйнятою шириною в 60 сантиметрів, в наявності є і більш комфортні – шириною 1 м, є і міні-варіанти шириною менше 50 сантиметрів. Якраз вони і будуть цікаві тим господиням, які мають маленькі санвузли, які не володіють зайвими площами.

Інсталяційні системи – це, як раз те, через що і стало можливим виготовлення вбудованої сантехніки. Елементи системи – залізна самонесуча рама для рейкового або одиночного монтажу, причому з цілковитою ізоляцією від конденсату, кріпильні деталі: болти, арматура і т. П Монтується вбудована сантехніка зовсім легко, практично, в необхідне місці санвузла. Завдяки такій універсальній системі монтажу можна без зусиль і рекордно стислі терміни проводити перепланування, змінюючи унітази, раковини, умивальники.

Оскільки система монтується на наявні стіни, зникає потреба щось довбати. Ще одна перевага підвісної сантехніки – большущаю міцність і надійність. Не дивлячись на можливу крихкість системи, унітаз, наприклад, в легку витримує вагу до 400 кілограмів.

Дизайнерські рішення встраевиваемой сантехніки різноманітні, як і колірні рішення від матових жасминовий і перламутрових відтінків до темно-синіх, чорних і шоколадних. При виробництві підвісної сантехніки використовуються такі матеріали, як фаянс, метал, скло, дерево. Фактично, для сміливих дизайнерських знахідок і портмоне будь-якого розміру.

Але варто відзначити, що вбудована сантехніка – не обов’язково означає дорога. Є і економ-рішення, коли підвісний унітаз коштує трохи більше сотні доларів.