Ринок дверних замків на сьогоднішній день пропонує велике розмаїття моделей дверних замків.

Це призвело до того, що більшість покупців просто не розуміє, в чому полягає різниця між ними, і як правильно вибрати собі запірний механізм.

Класифікація дверних замків

Сучасні замки для вхідних дверей класифікуються, в основному, за типом механізму замикання. За даним критерієм вони поділяються на:

  • невидимки;
  • електромеханічні;
  • електромагнітні;
  • сувальдні;
  • циліндрові.

Особливістю електромеханічного замка-невидимки є повна відсутність замкової щілини. Його відкриття і закриття здійснюється за допомогою дистанційного пульта управління. Після установки його не видно ні зсередини, ні зовні, що значно ускладнює життя тим, хто спробує зламати двері, оснащену таким механізмом. Зазвичай такі замки встановлюються на додаток до основних, що відкривається за допомогою ключа.

Електромеханічні, по своїй суті, аналогічні механічним, але можуть відкриватися не лише за допомогою спеціального ключа, а й дистанційно. Можуть бути врізними або накладними. Більш надійним вважається перший тип через те, що сторонній доступ до нього утруднений.

Електромагнітні системи значно відрізняються від звичайних замків. У них фіксація здійснюється не запірним механізмом, а за допомогою магнітного тяжіння. Зламати такі замки набагато складніше, ніж запірні. Бувають накладними і врізними. Другий тип є більш надійним.

Відмінною особливістю сувальдних механізмів є наявність сувальд, що представляють собою пластини з фігурними вирізами. На ключах є борідки, які відповідають цим вирізам. Вони натискають на пластини, зміщуючи їх на необхідну відстань. Коли все пластини займають правильне положення, замок відкривається. Діляться на накладні і врізні. Перший тип відмінно підійде для застосування в гаражах, а другий – для квартир і домоволодінь.

Циліндрові замки діляться на дискові, штифтові і рамкові. Дискові ще називають «фінськими». Відкриття здійснюється шляхом впливу ключа на диски, що знаходяться в спеціальному циліндрі. Чим більше циліндрів, тим надійніше вважається механізм. Штифтові називають також «англійськими». У них роль циліндрів грають спеціальні штифти, які повинні зайняти певне положення за рахунок канавок, виконаних на ключі.