Теплоізоляція житлового об’єкта ніколи не завадить. Добре утеплений будинок буде влітку захищений від настирливої ​​спеки, а взимку максимально збереже тепло і дозволить економити на опаленні.

Сьогодні фахівці використовують різноманітні матеріали для теплоізоляції, тому продавці пропонують широкий асортимент будівельної продукції.

Є також і інші види утеплювачів. Кожен з них відрізняється своїми особливостями. Якраз зараз ми спробуємо дізнатися про подібних матеріалах докладніше.

Пінополіетилен

Відносно новий тип утеплювача, що застосовується у будівництві для тепло- і гідроізоляції стін. Продається під марками «Ізолон», «Ізопенол» і т. Д. Матеріал має вигляд полімерної піни і поставляється в рулонах. Він добре розрізається, гнеться і утримує форму. Пінополіетилен сумісний з деревом, бетоном, цементом і т. П.

Головні переваги продукту наступні:

 • безпеку для навколишнього середовища;
 • невисока теплопровідність;
 • відмінна шумо-, тепло- і віброізоляція;
 • зручність використання.

Пінополіетилен застосовують не тільки для теплоізоляції стін зсередини. Їм утеплюють вікна, підлоги, балкони. Він однаково підходить для ізоляції дерев’яних, цегельних і бетонних споруд.

Пінополіуретан

Плити з щільністю від 30 кг / м3 застосовують як тепло- і звукоізоляційний матеріал для стін і інших елементів споруд. Головні особливості полягають в таких моментах:

 1. Пінополіуретан відрізняється низькою теплопровідністю, за рахунок чого тепло краще зберігається в приміщенні.
 2. Утеплювач високої щільності (від 70 кг / м3) можна застосовувати як гідроізоляційний шар. Він відмінно захищає від вологи і практично не намокає.
 3. Підвищений рівень адгезії гарантує сумісність матеріалу з різними поверхнями: кам’яними, цегляними, оштукатуреними і т. Д.
 4. Нинішні технології дозволяють використовувати пінополіуретан в рідкій формі. Завдяки цьому вийде заповнити складом всі стики і шви, забезпечивши максимальну герметичність теплоізоляційного шару.
 5. Поверхня не псується під впливом опадів, високих і низьких температур.
 6. Будматеріал не горить, є біологічно інертним і коштує відносно недорого.

Застосовувати утеплювач можна для ізоляції внутрішніх і зовнішніх стін. Залежно від виду будматеріалу буде визначатися відповідний тип кріплення. Плити фіксуються спеціальним клеєм. Для розпилюється форми кріплення не потрібно.

Мінеральна вата

Це один з найпоширеніших типів утеплювача. Застосовується для теплоізоляції поверхонь зсередини і зовні, а також для трубопроводів. Являє собою волокнистий матеріал, що виготовляється шляхом розплаву скла, гірських порід або доменного шлаку. До основних особливостей будматеріалу можна віднести наступні:

 • високі параметри теплоізоляції, що обумовлено малим показником теплопровідності;
 • додаткові шумоізоляційні якості;
 • негорючість, завдяки чому матеріал вважається безпечним в експлуатації;
 • стійкість до впливу хімічних речовин.

Єдиний мінус мінвати полягає в тому, що вона повинна бути прикрита з зовнішньої частини гіпсокартоном або іншим матеріалом. Це незручно при утепленні стін зсередини, оскільки доводиться зменшувати внутрішній простір.

Корковий утеплювач

Цей будматеріал виготовляється в трьох варіантах форм: сипучий ізолятор, плити і напилювачі. Два останніх відмінно підходять для роботи зі стінами. Переваг у коркового утеплювача дуже багато. він:

 • добре зберігає тепло взимку і не пропускає спеку влітку;
 • не береться цвілі і гниття;
 • не горить;
 • не виділяє канцерогенних речовин, оскільки складається з натуральних компонентів (за винятком клею);
 • не є місцем проживання гризунів.

Всі перераховані характеристики зробили пробку затребуваним матеріалом для ізоляції фасадів, внутрішніх стін, дахів і статі.

Що ж вибрати?

Перед покупкою утеплювача обов’язково зважте всі плюси і мінуси різних матеріалів. Врахуйте і те, хто саме буде займатися роботами з утеплення. Провести теплоізоляцію своїми руками можна за допомогою листових панелей. Заповнення рідкими матеріалами вимагає професіоналізму, тому без фахівців не обійтися.

Беріть до уваги і ціну. Зазвичай високотехнологічні та екологічні будматеріали коштують дорожче. Але покупка такої продукції часто з лишком виправдовує витрати в процесі експлуатації.