Пінопласт – не тільки матеріал для утеплення будівель. Останнім часом досить популярним став фасадний декор з пінополістиролу.

Легкі ліпні елементи здалека не відрізнити від гіпсової або мармурової ліпнини. Однак вони не обтяжують будівлю і набагато простіше в монтажі.

Пінополістирол відноситься до екологічно чистих матеріалів. Сучасні технології дозволяють випускати не тільки плити для утеплення, а й різні декоративні елементи для внутрішньої і зовнішньої обробки.

Пінопласт, а саме так в народі називають пінополістирол, не реагує на вологість, перепади температур і хімічні реагенти. Він досить довговічний і може прослужити до 80 років.

Переваги декору з пінополістиролу:

1. Пінопластові декоративні елементи дуже легкі і, в той же час, міцні. Їх можна монтувати практично на будь-яку поверхню. При монтажі не потрібно великих фізичних зусиль і спеціальних кріпильних елементів. У більшості випадків елементи кріпляться за допомогою клею.

2. Декор з пінополістиролу по якостям не поступається іншим видам декорування. При виготовленні кожен елемент проходить певні етапи обробки. На цих етапах деталь отримує армований скловолоконний шар і шар спеціального розчину. Завдяки цьому фасадний декор набуває необхідну жорсткість, водостійкість, і стійкість до атмосферного впливу.

3. Елементи з пінопласту виготовляються різних розмірів. Можна скомпонувати декоративне оздоблення фасаду без обрізки елементів. Інноваційні технології дозволяють не тільки штампувати типові деталі, але і виготовляти декоративні конструкції за індивідуальними ескізами. Високоточні верстати можуть вирізати конструкції будь-якої складності.

Елементи декору та їх застосування

Найпопулярнішим декором є карнизи, цоколі лиштви і підвіконня з пінополістиролу. Вони активно витісняють звичний гіпс. Та й за ціною вони більш доступні, ніж гіпсові і кам’яні.

Власники приватних будинків часто запитують, який сайдинг краще поєднується з декором з пінополістиролу. В принципі, декоративна ліпнина красиво і елегантно виглядає на будь-якому матеріалі.

Але кріпити пінопласт до вінілового сайдингу дещо простіше, ніж до металевого. Клейовий склад в цьому випадку краще зчіплюється з поверхнями обох матеріалів.

Але більш стильно пінопластові елементи поєднуються зі штукатуркою. Практично ідентична фактура дозволяє створити відчуття повної закінченості обробки. Особливо, якщо в ідеальності підігнаний колір декору і стін.