З безлічі варіантів зонування кімнат найчастіше використовуються капітальні перегородки з різного матеріалу. Відмінна заміна їм – розсувні ширми. Таке пристосування економить простір. При бажанні його можна прибрати. Приміщення знову стане колишніх розмірів.

Невеликі переносні «стіни» легко виготовити своїми руками з підручних засобів. При цьому враховується інтер’єр кімнати, освітлення, вага конструкції.

Фантазіям на тему виготовлення ширм немає меж. Для обробки підходить папір, тканину, скло, пластик, дерево. За розміром і формою – можуть бути:

  • багатостулковими або у вигляді єдиного полотна;
  • від підлоги до стелі або невеликими – до середини стіни.

Найпростіший варіант – щільний папір або тканину, натягнута на рамку з дерева. Для виготовлення такої ширми знадобиться брус шириною близько шести сантиметрів і товщиною в три сантиметри. До початку робіт дерево покрити ґрунтовкою і просушити. Довжина і ширина рами залежить від величини майбутнього виробу. Кути повинні бути прямими, без перекосів.

Для зміцнення додаткові поперечні рейки. Між собою рами скріплюються меблевими петлями. Фарбувати краще до з’єднання деталей.

У кого немає особливого покликання до майстерності столяра, може придбати підрамники в спеціалізованих магазинах для творчості і використовувати їх для виготовлення шедевру.

Установка ширми

Оздоблення з паперу кріпиться до рами, за допомогою клею ПВА. Тканина треба прибити маленькими гвоздиками до половини, потім їх загнути. Або скористатися будівельним степлером. Наклеювати можна тільки щільну тканину. Місця кріплення декорувати тасьмою.

Народні умільці в наш час використовують залишки пластикових або металевих труб. Куточки для їх з’єднання продаються в будівельних магазинах. Додати дошку вниз для підстави, закріпити труби, і основа для майбутньої перегородки готова.

Деякі додавання до ширми внесуть елементи функціональності. Наприклад, якщо на тканину настрочити невеликі кишені, можна використовувати їх для зберігання різних дрібниць.

Упаковка від дрібної і крупної побутової техніки найчастіше викидається. Тим часом, це непоганий матеріал для виготовлення ширми. З щільного картону вирізаються деталі і з’єднуються між собою.

Перегородка з пластикових панелей доречна в ванній кімнаті нова для зонування ванній. У передпокої така споруда використовується для імітації вбиральні. Стелажі так само використовуються в якості ширми.

Коли з якихось причин така конструкція не влаштовує, можна звернутися до ковзним панелям. У підлога і стеля зміцнюються полози, по яких рухається полотно, виконане з пластика, фанери або іншого матеріалу, навіть вітражного скла, укріпленого в дерев’яному каркасі.

Ширма, зроблена своїми руками – предмет гордості господаря. Простота виготовлення вабить своєю доступністю і різноманітністю. Крім свого функціонального призначення – зонування простору, надає неповторність інтер’єру житла і величезний простір для творчості.