Яке відношення до шпалер у сучасної архітектури і естетики? Як ставитеся особисто ви до поклейки шпалер? Чи хочете ви стіни без шпалер? Може віддати перевагу фарбуванню стін або нанесенню звичайного малюнка на штукатурку?

Найбільш переважно і актуально на сьогодні те, що популярним аспектом в сучасних ремонтах є використання і практика плит і листів, які поступово витісняють шпалери з нашого життя, їх замінює також і фарбування наших стін, наклеєні керамічні плити, а також накочення малюнка на стіну.

Призначення шпалер

Головна і одна з основних ролей шпалер захована не в малюнку, а в їх кольорі і відтінку. Вибір кольору шпалер не тільки приносить необхідне позитивне людське самопочуття, він також може сприяти видозмінювати і параметри нашого житлового приміщення. Про це вже говорилося трохи вище, і вибір певного кольору вирішує багато завдань в наше перебування в квартирі або будинку.

Яскраві кольори (червоний, помаранчевий і жовтий, а також їх відтінки) можуть зробити кімнату менше за розміром, тобто «звужують» її. Їх світлі відтінки здатні в нашому будинку або квартирі зробити простір просторіше і ширше.

Найважливішу роль шпалер і їх виборі займає не тільки сам колір, а найчастіше для шпалер малюнок.

Слід пам’ятати тут, що:

  • Великий малюнок на шпалерах ні в якому разі не застосовуйте в кімнаті маленької за розміром і має низьку стелю, так як він ще більше «зробить» простір житлового приміщення менше.
  • Невеликий задрібний візерунок або малюнок на обраних шпалерах перетворить кімнату в вище і ширше приміщення.

Велика кількість людей схильні помилятися у виборі рісуночних шпалер, і тут головне не перебільшити і не вибирати сильно яскраві і наляпісто. Адже на шпалери ми найчастіше довго не дивимося, а просто побіжно їх оглядаємо і сковзаємо поглядом. І нехай навіть найкращий намальований малюнок дуже швидко і часто перетворюється в звичне кольорова пляма. Ось тому сьогодні багато художників намагаються візерунок на шпалерах спростити і роблять його майже непомітним.

Слід напевно подумати добре, перед тим як вибрати ті чи інші шпалери. Адже все наше життя – це і є божевільний рух. Йдучи по вулиці, повз нас проходять і метушаться люди, мчить транспорт, миготять сотні вітрин… І тільки вдома далеко від цієї метушні наші очі повинні заспокоїтися і відпочити.

Необхідно також враховувати і той фактор, що третина обклеєних стін, а часом і половина з них частіше за все не видно і заставлена ​​меблями. На останньому вільному просторі люди зазвичай вішають різноманітні картини, декоративні прикраси та фотографії.

Тому подумайте, як вони будуть виглядати на прикрашених малюнками шпалерах і чи не будуть декоративним плямою на їх фоні. Але враховуйте просте правило: фотографії і картини на складних і мають великий малюнок шпалерах виглядають, безсумнівно, смішно і не практично. А ось на спокійних і рівних шпалерах вони займають домінантну позицію і просять зосередити вашу увагу тільки на себе.