Як тільки людина, перебралася з печер в побудований нею будинок, з тих пір з’явилася потреба в дверях, які були необхідні для відділення одних кімнат від інших.

Мабуть, міжкімнатні двері є одним з найдавніших винаходів. Протягом тисячоліть і століть міжкімнатні двері модернізувалися і поліпшувалися. Від простих і до самих неймовірно складних, і від неймовірно складних до найпростіших – ось шлях еволюції міжкімнатних дверей. В даний час двері, що відділяють одне приміщення від іншого, можуть бути самими різними, і дуже простими, і дуже складними, а можуть бути і сучасного дизайну, в якому може поєднуватися і простота, і складність одночасно. Різні види кімнат і їх дизайн можуть диктувати умови і для виду дверей. Сучасні двері міжкімнатного простору, встановлюються всередині будівель і споруд. Це можуть бути двері естетичної спрямованості, а можуть виконувати і захисну функцію. Однак найбільш поширені міжкімнатні двері все ж несуть більше естетичне навантаження, але не захисну. У функцію таких дверей може бути закладена і їх звуконепроникність. Матеріали, з яких виготовляються двері в кімнатах, можуть бути, найрізноманітнішими. Крім цього, велике значення в оформленні таких дверей має і фурнітура.

Основним видом матеріалу здавна і до наших днів є деревина. Для цього підходять різні породи дерев. Міжкімнатні двері можуть бути і скляними. Найчастіше ці два матеріали – дерево і стекол – з’єднують в одній конструкції. Скло в таких моделях, може бути, як прозорим, так і текстурованим. Також для виробництва дверей використовують метал і пластик.

Головне і принципова відмінність міжкімнатних дверей полягає в їх конструкції, а також і в способі відкривання / закривання. Конструкція дверей визначається і механізмами, закладеними в них. Двері можуть складатися, можуть розсуватися. Традиційні двері – це розсувні двері, які застосовуються повсюдно в будинках і спорудах різного призначення. Також є двері зі складним принципом роботи і з обертовим теж. Двері, що розсуваються і обертаються, є менш поширеними, і використовуються там, де дизайн визначає таку конструкцію. Вибираючи тип і вид міжкімнатних дверей в приміщення, в першу чергу потрібно узгодити їх із загальним дизайном інтер’єру.